آسیاتل

بازدید: 40

حکومت بحرین از دادگاه‌ها به عنوان ابزاری برای سرکوب مخالفان استفاده می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1084445
سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر اعلام کرد حکومت بحرین از دادگاه‌ها به عنوان ابزاری برای خفه کردن کامل مخالفان استفاده می‌کند.

حکومت بحرین از دادگاه ها به عنوان ابزاری برای سرکوب مخالفان استفاده می کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد حکومت بحرین تلاش می کند از دادگاه ها به عنوان ابزاری برای خفه کردن کامل مخالفان استفاده کند.

ائتلاف جوانان انقلاب چهاردهم فوریه با نزدیک شدن هفتمین سالگرد اعتراضات مسالمت آمیز بحرین بر ادامه مقاومت و پایبندی به اهداف آن تأکید کرد. یک سخنگوی این ائتلاف گفت: «هر قدر هم که نیروهای شرور در آمریکا و انگلیس بر ما هجوم بیاورند باقی خواهیم ماند و با تمام عزم و اراده، مردم به خیابان ها و میدان ها خواهند آمد».

گزارشگر العالم در گزارشی گفت تأکید بر ادامه اعتراضات در حالی است که حکومت بحرین از همه شیوه ها برای سرکوب مخالفان استفاده می کند. سازمان دیده حقوق بشر تأیید کرد حکومت این کشور هشت بحرینی را پس از سلب تابعیت از آنان از کشور بیرون رانده است. بهترین شاهد نیز احمد الوداعی، فعال حقوقی است که سلب تابعیت شده است و در لندن پایتخت انگلیس زندگی می کند.

احمد الوداعی در مؤسسه حقوق و دمکراسی بحرین کار می کند و از طرف صدها شخصیت مخالف سخن می گوید که رژیم آل خلیفه آنان را سرکوب کرده است. او گفت: «شماری از اعضای خانواده ام بازداشت و زندانی شده اند». الوداعی با استفاده از شبکه ای از فعالان و تماس ها و نزدیکان بازداشت شدگان و نیز با اسناد حقوقی به صورت مداوم تحولات بحرین را پوشش می دهد. او در این باره می گوید: «من مصمم تر هستم که این ظلم و ستم پایان یابد و کسی نباید به محض دفاع از حقوق بشر شکنجه شود».

مرکز حقوق بشر نیز با 69 بازداشت از جمله پنج نوجوان فقط طی یک هفته مخالفت کرد. این مرکز در گزارشی اعلام کرد این افراد بین بیست و دوم ژانویه تا بیست و هشتم این ماه بازداشت شدند. این مرکز افزود 15 راهپیمایی مسالمت آمیز برگزار شده است که نیروهای رژیم آل خلیفه دو راهپیمایی را سرکوب کردند.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

عادل فردوسی‌پور گزارشگر بازی جذاب امشب اروپا

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر|

ابتکار: گزارشی از پرونده «پسران شوشتری» خواسته‌ایم| لزوم آموزش‌های خودمراقبتی کودکان و نوجوانان+ابعاد تازه از تجاوز به نوجوانان در شوشتر| "احمد تن تن" کیست؟

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

گزارش «الجزیره» درباره عزم ایران و چین برای عبور از تحریم‌

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

طی دو روز آینده گزارش درباره پرونده خاشقجی منتشر می‌شود

تبلیغات

آسیاتک حمایت