آسیاتل

بازدید: 50

انتقاد قاضی‌پور به عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1073143
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه تحقیقات در مورد عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت تأسف بار است.

نادر قاضی پور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، بیان کرد: نتایج به دست آمده از تحقیقات در مورد عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز واگذاری معادن و نظارت بر برداشت از منابع معدنی و وصول هزینه کرد حقوق دولتی در استان های کشور بسیار تأسف بار بوده است.

وی افزود: در بررسی های خود شاهد شده ایم که کارخانه های بزرگ کشور مواد اولیه را از تولیدکنندگان داخلی تهیه نکرده و به جای آن این مواد اولیه مشابه را که در داخل نیز تولید می شود از تولیدکننده های خارجی با قیمت نقدی و حتی گران تر از قیمت داخلی آن خریداری می کنند در حالی که اگر مبالغ خریدهای اینگونه کارخانه ها به دست تولیدکننده داخلی برسد بسیاری از مشکلات اقتصادی این واحدهای تولید کننده مواد اولیه حل می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس اظهار کرد: در حالی این خرید از سوی کارخانه ها انجام می شود که مدیران تولیدکننده معادن داخلی از عهده پرداخت حقوق کارگران خود برنمی آیند و در برخی موارد این امر به قیمت اخراج کارگران ایرانی تمام می شود.

قاضی پور ادامه داد: واردکننده های مواد اولیه معدنی با تغییر نام محصول وارداتی از پرداخت تعرفه اصلی شانه خالی می کنند چرا که تعرفه واردات مواد اولیه معدنی بسیار بالاست.

وی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصادی در کشور محقق نخواهد شد و اجرایی شدن این سیاست ها نیاز به یک عزم ملی دارد و همه جامعه باید برای رشد اقتصادی اهتمام داشته باشند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: معدن یک ثروت طبیعی و ارزشمند است که در مناطق مختلف کشور وجود دارد اما متاسفانه آن طور که شایسته و بایسته است از این ظرفیت عمده استفاده چندانی نشده است که می توانیم با مشارکت همه نهادهای متولی برای بهره برداری بهینه از این منابع ارزشمند در جهت تولید ثروت برای اقتصاد کشور بهره مند شویم.

انتهای پیام/و/2346


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

گزارشی تکان دهنده از ازدواج کودکان در یک روستا

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

موج ورودی نقدینگی با انتشار گزارش‌های 6ماهه/ پیشنهاد ارزنده روی میز سهامداران جدید

تبلیغات

آسیاتک حمایت