آسیاتل

بازدید: 56

مشاهده پشت دیوار با دوربین‌های لیزری؛ در نسل‌های آینده دوربین گوشی‌ها محقق می‌شود

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1061061
کارشناسان صنایع الکترونیک معتقدند که ظهور فناوری‌های نوین از جمله قابلیت مشاهده اجسام پشت دیوار در دوبین‌ گوشی‌های هوشمند آینده دور از انتظار نیست.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، اگرچه امروزه بسیاری از کاربران از ویژگی ها و قابلیت های دوربین موجود در تلفن همراه شگفت زده می شوند، اما کارشناسان معتقدند که در چند نسل آینده تلفن های هوشمند به امکانات جدیدی از جمله دوربین لیزری با قابلیت مشاهده فضای پنهان پشت اجسام مجهز خواهند شد.

پروفسور استفان مک لافلین، متخصص فناوری کوانتوم از دانشگاه "هریوت وات"(heriot-watt) گلاسگو در اسکاتلند معتقد است که در شرایط فعلی سطح دانش لیزری شرکت های تولیدکننده دوربین و شرکت های تحقیقاتی تا حدی پیشرفت داشته که انتظار می رود به زودی باید منتظر ورود این نسل از دوربین ها چه به صورت تک کاربره و چه به صورت ترکیبی در گوشی های هوشمند باشیم.

وی در ادامه افزود: در نسل آینده دوربین های لیزری احتمالا علاوه بر محاسبات رایانه ای برای پردازش و کیفیت بهتر عکس، محاسبات رایانه ای جدید نیز افزوده خواهد شد. مثلا رایانه با توجه به زاویه منبع نور و نحوه پراکندگی نور، قادر به تشخیص اشیاء یا افراد پنهان در زوایا خواهد شد.

مشاهده پشت دیوار با دوربین های لیزری؛ در نسل های آینده دوربین گوشی ها محقق می شود

یکی از مهمترین راهبردهای اخیر شرکت های تولیدکننده دوربین تغییر دیدگاه در مهندسی ساخت است. در واقع شرکت های بزرگ به جای تمرکز بر روی ساخت حسگرها با پیکسل بیشتر بر روی روش های ادغام تصویرسازی و پردازش رایانه ای متمرکز شده اند.

این فناوری در نهایت به مرحله ای خواهد رسید که با پردازش منبع نور، جهت شکستگی نور، اجسام تداخل کننده در مسیر نور، می توانند اجسام را در مه غلیظ، پشت دیوار و یا حتی درون بدن انسان را نیز مشاهده کنند.

منبع: دیلی میل

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

تبلیغات

آسیاتک حمایت