آسیاتل

بازدید: 147

غرب مازندران قطب گل و گیاه کشور تبدیل شود

منبع : مهر نیوز کد خبر: 1059143
نوشهر -استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های غرب استان در زمینه تولید گل و گیاه گفت: این منطقه باید به قطب گل و گیاه در کشور تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی صبح دوشنبه در آیین روز جهانی گمرک در نوشهر یادآور شد: مهمترین ظرفیت در غرب مازندران باید بیشتر مورد لحاظ قرار گیرد بحث صادرات گل و گیاه در غرب استان است که این منطقه غرب استان با وجود دو فرودگاه در رامسر و نوشهر باید تبدبل به قطب صادرات گل و گیاه کشور شود.

وی با بیان اینکه گمرک دارای سه محور است، ایمنی و امنیت، سلامت همه جانبه و حقوق دولت و ملت را از جمله محورها بیانن کرد و گفت: گمرک اهمیت و ارزش بالایی دارد و سلامت جامعه و محیط در گرو فعالیت آن است.

وی با بیان اینکه، سلامت، ایمنی و امنیت حائز اهمیت است افزود: امروز در دنیا با بیوتروریسم مواجه هستیم و بحث سلامت و امنیت نیازبه هوشمند سازی و مکانیزه کردن گمرک و تعقیب کالا از مبداء تا مقصد است.

اسلامی، به مناطق ویژه اقتصادی در استان اشاره کرد و گفت: گمرک نیازمند بار و کالا است و باید دو منطقه ویژه اقتصادی استان فعال شود و از حداکثر ظرفیت آن بهره گیری شود.

وی با تاکید بر اینکه غرب مازندران می تواند به قطب گل و گیاه استان تبدیل شود گفت: وجود فرودگاههای نوشهر و رامسر نیز برای تحقق این هدف و تبادلات کالا امری مهم و راهبردی است.

استانداری مازندران، سامانه جامع گمرکی را امری مهم و راهبردی بیان کرد و به اشاره به اهمیت گمرک در مبادلات اقتصادی و دروازه اقتصاد گفت: در دنیای امروز با بیوتوریست مواجهه هستیم که بحث ایمن و سلامت در گمرک و استفاده از محیط الکترونیک و مکانیزه نقش مهمی دارد و آنچه در گمرک باید همیشه باید مورد توجه قرار گیرد حقوق دولت و ملت است.

اسلامی تصریح کرد: از ظرفیت موجودیت دو منطقه ویژه اقتصادی امیراباد و نوشهر در مازندران باید بهره بیشتری جست و فرصت های حداکثری در این دو منطقه باید توسعه همراه شود

اسلامی با اشاره به در پیش بودن ایام دهه فجر گفت: چهار دهه عمر از انقلاب با رشادت ها و خون افشانی هزاران شهید و رهنمودهای امام و رهبری و با مجاهدت ها امروز انقلاب اسلامی بر سکوی افتخارات ایستاده است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارش تکان‌دهنده‌ای از کارگران نیشکر هفت تپه

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

گزارشی از کوتاه‌ترین برنامه نود

تبلیغات

آسیاتک حمایت