آسیاتل

بازدید: 58

قدرت یادگیری کودکان، چرا کاهش می‌یابد؟

منبع : نی نی بان کد خبر: 1037780
گاهی کودک توانایی اش را در امری که در گذشته می توانسته آن را انجام دهد از دست می دهد که به این حالت پسرفت می گویند.
گاهی کودک توانایی اش را در امری که در گذشته می توانسته آن را انجام دهد از دست می دهد که به این حالت پسرفت می گویند. پسروی به معنای برداشتن گامی به عقب است. در این حالت کودک شروع به رفتارهایی می کند که وقتی کوچک تر بود از او سر می زد.
 
اغلب اوقات پسرفت کودک زمانی اتفاق می افتد که خانواده یا کودک باید با تغییر جدیدی سازگار شوند. گاهی تغییرات به آسانی قابل تشخیص اند مانند تولد نوزاد جدید یا مشاجره والدین. تغییرات مثبت مانند تعطیلات و مسافرت هم می توانند استرس زا باشند. بیشتر مردم در زمان استرس برای آرامش به فعالیت های خوشایند کودکی باز می گردند. ممکن است شما در هنگام عصبانیت بخواهید روی تخت دراز بکشید و پتو را تا روی سر بالا بکشید.
 
اگر یک فرد بزرگسال می تواند چنین احساسی داشته باشد عجیب نیست کودکی که استرس دارد بخواهد رفتار کودکانه تری بروز دهد. هر چه کودک استقلال بیشتری داشته باشد بزرگسالان توجه کمتری به او دارند. وقتی از درون احساس امنیت می کند از احساس شایستگی همراه با مستقل بودن لذت می برد. حتی جلب نظر منفی دیگران بهتر از این است که هیچ کس به او توجه نکند.

بهترین راه مقابله شما با پسروی کودک این است که میل او به از سنش کوچک تر رفتار کردن را بپذیرید اما در عین حال از او انتظار داشته باشید مطابق سن خود نیز عمل کند. اگر اتفاقات تکرار شد آرامش خود را حفظ کنید و با کودک اوقات تلخی نکنید. اینکه به کودک بگویید مانند بچه ها رفتار می کند و یا او را سرزنش کنید بی فایده است و ممکن است پسرفت او را افزایش دهد. حتی اگر شما نمی توانید شرایطی را که موجب استرس شده تغییر دهید تقریبا همیشه می توانید با کاهش سرعت فعالیت های روزانه کودک تا حد ممکن و صرف زمان بیشتر با او به سازگار شدن بهترش با شرایط موجود کمک کنید.

loading...
 • قدرت یادگیری کودکان، چرا کاهش می‌یابد؟


  گاهی کودک توانایی اش را در امری که در گذشته می توانسته آن را انجام دهد از دست می دهد که به این حالت پسرفت می گویند.
 • اختلال خواب در کودکان، کاهش قدرت یادگیری


  «زمانی که خواب رفتن کودک به طول بینجامد»، «بیدار شدن در طول شب» و « کمتر بودن کل زمان خواب نسبت به سن کودک» از جمله اختلالات خواب شایع در کودکان است.
 • افزایش قدرت یادگیری در کودکان، نقش والدین


  آیا این مطلب که نیم کره راست کودک فقط تا شش سالگی قابلیت شکوفایی دارد و بعد گذشت این سن نمی توان این قسمت مغز را فعال کرد، درسته؟
 • افزایش قدرت یادگیری در کودکان، راهکارهای مفید


  برای تربیت کودک شما بایست، شرایطی را فراهم کنید تا امر و نهی را برایش به حداقل برسانید تا هم صحبت و کلامتان از حرمت نیفتد و هم کودک بداند پیام والدین نجات بخشش هست.
 • قدرت یادگیری کودکان، تاثیر تغذیه مناسب


  آنچه کودکان در وعده ناهار می‌خورند، تاثیر بسیاری بر سطح انرژی آنها در ساعات پایانی عصر دارد.
 • ارتباط حذف وعده صبحانه و کاهش یادگیری کودکان


  سلامت نیوز:یک متخصص تغذیه گفت: حذف وعده صبحانه باعث کم شدن میزان گلیکوژن ذخیره بدن کودکان و تضعیف یادگیری کودکان می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار داشت: وعده های غذایی در سلامت فرد جایگاه
 • کاهش یادگیری، تاری دید و سرگیجه در کودکان را جدی بگیرید


  مجید حاجی‌فرجی متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: فقر آهن در کودکان یکی از عوامل مهم کم‌خونی است که در بسیاری از کودکان، نوجوانان و به ویژه دختران رایج است. عوامل مختلفی از قبیل ژنتیک،‌ خون‌دهی، بیماری‌های مختلف همراه، علائم گوارشی همگی از موانع جذب آهن
 • قدرت باروری زنان، چرا زود کاهش می‌یابد؟


  به محض اینکه سن زنان افزایش می‌یابد، عوامل زیادی روی باروری تاثیر می‌گذارند و بارداری را با مشکل مواجهه می‌کند.
 • چرا قدرت خرید کارگران همچنان کاهش می‌یابد؟


  با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که قدرت خرید کارگران براساس ارز دلار از سال 94 که حداقل حقوق 712هزار تومان بوده به 930هزار تومان افزایش و کاهش یافته است...
 • قدرت باروری در زنان، چرا به سرعت کاهش می‌یابد؟


  زنان در بین سنین ۲۰ تا ۲۴ سالگی بالاترین قابلیت باروری را دارند و با افزایش سن احتمال بچه دار شدن آنها کاهش می یابد و احتمال ناباروری بیشتر می شود.
 • کاهش یادگیری، تاری دید و سرگیجه در کودکان از مهم‌ترین عوامل کم‌خونی


  متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: فقر آهن در کودکان یکی از علائم مهم کم‌خونی است که در بسیاری از کودکان، نوجوانان و به ویژه دخترها در کشورمان رایج است.
 • با تشکیل دولت کردی قدرت منطقه‌ای ایران کاهش می‌یابد


  آمریکا با تشکیل دولت کردی که هم ترکیه و هم ایران و هم عراق را تحت فشار قرار دهد و دولت سوریه را مدیریت کند مخالف نیست و این به نفع آمریکا است.
 • علائم آسم در کودکان، چگونه کاهش می یابد؟


  کودکانی که دارای میزان بالای امگا۳ در خون شان در سن ۸ سالگی بودند تا سن ۱۶ سالگی کمتر مبتلا به آسم یا رینیت آلرژیک شدند.
 • رابطه قدرت یادگیری و سن چگونه است؟


  تحقیقات جدید نشان داده که قدرت یادگیری مغز انسان با بالا رفتن سن از بین نمی‌رود. یعنی گفتار «ز گهواره تا گور دانش بجوی»، امکانی کاملا عملی است و حتی سالمندان نیز می‌توانند موضوعات ناشناخته و جدیدی یاد بگیرند، فقط باید راه آن را بلد باشند
 • عوارض تبلت برای کودکان، کاهش قدرت تکلم


  شاید روش ساده‌ای باشد تا بتوانید بازیگوشی و نیاز به حضور خودتان در کنار کودکتان را با ابزارهای جدید نظیر تبلت و موبایل برطرف نمائید.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت