آسیاتل

بازدید: 198

روایت ناگفته‌های حادثه‌ ساختمان پلاسکو از زبان آتش‌نشانان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1029827
به زودی، مستند «پنج‌شنبه سوری» ساخته محمدحسن فردوسی‌زاده روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بیست و دومین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «پنج شنبه سوری» ساخته محمدحسن فردوسی زاده روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

در این قسمت و پس از پخش مستند، محمود قدیری معاون پیشگیری و حفاظت از حریق آتش نشانی تهران و محمدحسن فردوسی زاده کارگردان این مستند مهمان برنامه خواهند بود و در مورد حادثه پلاسکو و ابعاد پنهان آن واقعه صحبت خواهند کرد. همچنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «پنج شنبه سوری» روایت ناگفته های حادثه پلاسکو از زبان آتش نشانانی است که از نزدیک درگیر در آن بودند. این مستند روایت لحظه به لحظه تمام اتفاقاتی است که در آخرین پنج شنبه دی ماه به وقوع پیوست. هم چنین در این فیلم، ماجرای شهادت بسیاری از آتش نشانان از جمله شهید امینی را از زبان همکاران شان می شنویم.

ساختمان 17 طبقه پلاسکو، یکی از مهمترین مراکز تولید و فروش پوشاک در تهران بود. این ساختمان در روز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ پس از ۵۴ سال از زمان ساخت، بر اثر آتش سوزی فرو ریخت و بسیاری از واحد های تجاری در آن از بین رفت. پلاسکو درحالی بعد از 3/5 ساعت سوختن، فروریخت که تیم های آتش نشان بسیاری از همان دقایق اولیه، در حال اطفای حریق و مهار آتش بودند.

شاییان ذکر است؛ برنامه به اضافه مستند با اجرای سید محمدعلی صدری نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه شنبه 3 بهمن ماه ساعت 20:30 از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه 4 بهمن ماه ساعت 9 و جمعه 6 بهمن ماه ساعت 13:30 است.


انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت