آسیاتک

بازدید: 17

مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید:نمی توان زمانی برای پایان تعطیلی دولت اعلام کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1029169
میک مولوینی مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید در نشست خبری گفت نمی‌توان زمانی قطعی برای پایان تعطیلی دولت اعلام کرد.


مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید:نمی توان زمانی برای پایان تعطیلی دولت اعلام کردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، میک مولوینی مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید گفت: نمی توان زمانی قطعی برای پایان تعطیلی دولت آمریکا اعلام کرد.

مولوینی گفت: چندین مطلب در اینجا وجود دارد. ما با موضوع تعطیلی دولت و اثرات آن روبرو هستیم. واژه فنی که می توان برای این موضوع به کار برد قطع تخصیص اعتبار است. در بیانیه هایی که امروز منتشر شدند از واژه قطع تخصیص اعتبار استفاده شده است. امروز صبح کارکنان فدرال در نهاد های مختلف اطلاعیه هایی در رابطه با کاهش زمان کار دریافت کردند.

وی افزود:من دیروز اعلام کردم که تعطیلی دولت طبقه بندی متفاوتی دارد. ما در سال دو هزار و سیزده ما شاهد اجرای این موضوع به روش های مختلف بودیم. در سال دو هزار و سیزده بیشتر بخش های سازمان حفاظت محیط زیست تعطیل شد. امسال سازمان حفاظت محیط زیست به دستور رئیس جمهور به کار خود ادامه خواهد داد. بیشتر نهاد های این سازمان برخلاف چند سال پیش فعال خواهند بود. بیشتر بازرسان این سازمان به خاطر امنیت معادن بر سر کار خود حاضر خواهند شد. در سال دو هزار و سیزده شمار بازرسان فعال معادن بیست درصد بود، اما این تعداد امسال به پنجاه درصد خواهد رسید. بخش هایی از دولت قصد دارند که از منابع مالی دیگر خود استفاده کنند. دولت های پیشین آمریکا هرگز این کار را انجام نداده اند.

مولوینی گفت: در بخش امنیت سایبری نهاد های مربوطه این موضوع را متعهد شده اند که کارکنان آن ها بر سر کار خود حاضر باشند و از سیستم های اطلاعاتی محافظت کنند. این سیستم ها در زمان تعطیلی دولت به طور مداوم به روز رسانی خواهند شد. پارک های ملی باز خواهند بود.

این مقام کاخ سفید در ادامه گفت: مذاکرات تجاری در زمان تعطیلی دولت در زمان اوباما متوقف شدند، اما ما از منابع مالی دیگر برای ادامه مذاکرات تجاری و از جمله دور ششم مذاکرات نفتا استفاده خواهیم کرد. من باید بگویم که ما برخلاف آنچه که در سال دو هزار و سیزده روی داد و دمکرات ها رفتار کردند این وضعیت را مدیریت خواهیم کرد. کاخ سفید استثنا هایی را که قانون به نهاد ها اجازه ادامه فعالیت داده است، بررسی خواهد کرد تا این نهاد ها از امنیت و زندگی مردم آمریکا محافظت کنند. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا اعلام کرد به فعالیت نظارتی خود برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر آنفولانزای فصلی ادامه خواهد داد. ما به اطلاع رسانی خود امروز و فردا ادامه خواهیم داد.

این مقام کاخ سفید در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید؛ تا چه اندازه شما در رابطه با این موضوع نگرانید که حساب های کاربری ترامپ در پیام رسان های اجتماعی، چون توئیتر خاموش شوند، گفت: تصور نمی کنم که این موضوع روی دهد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید؛ سناتور شومر اعلام کرده است که اگر رئیس جمهور ترامپ نظر خود را تغییر دهد آنگاه احتمال توافق وجود دارد. سناتور شومر اعلام کرده است که رئیس جمهور از طرف افراد افراطی دست راستی تحت فشار قرار دارد، نظر کاخ سفید در این رابطه چیست؛

گفت: من در این دیدار حضور نداشته ام. من امروز با رئیس کارکنان کاخ سفید در این رابطه صحبت کرده ام. به نظرم سناتور شومر تصویر درستی از مذاکرات را ارائه نکرده است. بر اساس آنچه که رئیس کارکنان کاخ سفید به من گفته است، شومر به رئیس جمهور گفته است که من تمامی منابع لازم را برای ساخت دیوار مرزی به شما می دهم. رئیس جمهور از شومر پرسیده است که آیا بیست میلیارد دلار را به من می دهید و سناتور شومر در پاسخ گفته است که تنها یک میلیارد و ششصد میلیون دلار را به شما می دهم و این همان چیزی است که شما در بودجه سال دو هزار و هجده از من درخواست کرده اید. این پول برای ساخت دیوار کافی نیست. به نظر نمی رسد که ادامه مذاکره با فردی، چون شومر مفید باشد. او اگر می خواهد که به نتیجه برسد باید با رئیس جمهور آمریکا روراست تر باشد.

مولوینی ادامه داد: به نظر شما تعطیلی دولت تا چه زمانی به طول خواهد انجامید، گفت:شما باید این سوال را از کنگره بپرسید. دمکرات های کنگره می توانند تعطیلی دولت را همین امروز پایان دهند. ما نمی توانیم تاریخ و زمانی را در این رابطه تعیین کنیم. ما با این وجود این وضعیت را هر روز و با توجه به منابعی که پیشتر به آن ها اشاره کردم، مدیریت خواهیم کرد. برخی از نهاد ها با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند بیشتر تحمل خواهند کرد و برخی هم بیشتر نمی توانند دوام بیاورند و من نمی توانم پاسخی واقعی به سوال شما بدهم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال همین خبرنگار که پرسید؛ آیا با وجود تعطیلی دولت رئیس جمهور ترامپ راهی داووس در سوئیس خواهد شد، گفت: پیش از آنکه من به اینجا بیایم از این موضوع مطلع شدم که رئیس جمهور به فلوریدا نخواهد رفت. ما موضوع رفتن به داووس را هم باید از رئیس جمهور جویا شویم و این موضوع در کابینه بررسی خواهد شد.

 انتهای پیام/

نشست خبری میک مولوینی، مدیر اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید
loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش یورونیوز از شکار شبانه موش‌ها در تهران به دست تک‌تیراندازها +فیلم

گزارش یورونیوز از شکار شبانه موش‌ها در تهران به دست تک‌تیراندازها +فیلم

خودکفایی در محصولات کشاورزی تا چه میزان محقق شد؟/گزارش های عجیب از واردات محصولات زراعی و باغی!

خودکفایی در محصولات کشاورزی تا چه میزان محقق شد؟/گزارش های عجیب از واردات محصولات زراعی و باغی!

گزارش آژانس بار دیگر تایید می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است

گزارش آژانس بار دیگر تایید می‌کند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا منطبق با برجام است

تفاوت 12 هزار میلیارد تومانی گزارش دیوان محاسبات و سازمان برنامه درباره درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها

تفاوت 12 هزار میلیارد تومانی گزارش دیوان محاسبات و سازمان برنامه درباره درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها

گزارش اختصاصی کویره دلو اسپورت درباره جهانبخش

گزارش اختصاصی کویره دلو اسپورت درباره جهانبخش

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس اتمی

واکنش ایران به گزارش جدید آژانس اتمی

هفته آینده گزارشی از فعالیت‌های شرکت‌های ایرانی در زمینه اقتصاد دیجیتال منتشر می‌شود

هفته آینده گزارشی از فعالیت‌های شرکت‌های ایرانی در زمینه اقتصاد دیجیتال منتشر می‌شود

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان