آسیاتک

بازدید: 36

آزاد راه همت تا ابتدای محور کندوان ظرف ۶ ماه آینده تکمیل می‌شود/ پیشرفت ۸۲.۲ درصدی آزادراه همت ـ کرج

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1026030


به گزارش خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل و نقل ، استاندار البرز و برخی از نمایندگان مردم تهران و البرز در مجلس شورای اسلامی از پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج بازدید کردند.

در این مراسم خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل ونقل با بیان اینکه آزاد راه همت به کرج یکی از مهمترین پروژه های تهران به شمار می رود، گفت: این آزادراه از محورهای مهم کشور به شمار می رود که زمینه ساز کاهش ترافیک تهران به کرج، پایتخت و استان های شمالی است.

وی در ادامه افزود: این آزادراه 3 قطعه دارد که قطعه اول آن 95 درصد، قطعه دوم 92 درصد و قطعه سوم 64 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

خادمی یادآور شد: در مجموع این پروژه  در سه فاز 14.6 کیلومتر است و 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل ونقل تلاقی با واحدهای مسکونی را بزرگترین مشکل این پروژه دانست و گفت: در تکمیل این آزادراه معارضانی دارد و باید برخی واحدهای مسکونی و اراضی مردم را خریداری کنیم. در این راستا لازم است 72 واحد مسکونی که در مسیر آزادراه قرار دارد، خریداری شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون برای اجرای این پروژه 30 میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت: هفته گذشته 15 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص داده شد و مابقی این اعتبار به زودی پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: ادامه آزاد راه همت تا ابتدای محور کندوان ظرف ۶ ماه آینده تکمیل می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه بناهای حمل ونقل با بیان اینکه این پروژه در کاهش ترافیک جاده چالوس بسیار تأثیرگذار است، گفت: این مسیر آزادراهی از انتهای منطقه 22 تهران آغاز و در منطقه حصار در ابتدای جاده چالوس به کرج متصل می شود.

خادمی یادآور شد: برای اتمام این مسیر 140 میلیارد تومان بابت اجرا و تملک اراضی نیاز داریم و تا کنون بابت تملک اراضی 300 میلیارد تومان بابت تملک اراضی هزینه شده است.

وی اظهار کرد: هزینه ساخت هر کیلومتر آزادراه در دشت ها 10 میلیارد تومان، در تپه ماهور 15 میلیارد تومان و در کوهستان ها 20 میلیارد تومان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی همزمان با سرمایه گذاری خواستار بازگشت سرمایه خود را دارد، گفت: در مسیرهای پر ترافیک بازگشت سرمایه 15 تا 20 سال و در مسیرهای کم ترافیک تا 30 سال به طول می انجامد.

خادمی توضیح داد: 20 درصد درآمد عوارضی آزاد راه ها بابت نگهداری و ترمیم مسیر و 80 درصد بابت بازگشت سرمایه در نظر گرفته می شود و بعد از آن پروژه در اختیار دولت قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به آزاد راه تهران شمال اشاره کرد و گفت: 2500 میلیارد تومان این پروژه برای ساخت نیازمند هزینه است و 1700 میلیارد تومان نیز برای تکمیل تمامی پروژه های آزاد راهی هزینه لازم است.

وی با بیان اینکه در هیچ دوره ای از ساخت این حجم عملیات در آزاد راه تهران شمال نداشتیم، گفت: البته در ساخت مشکلاتی نظیر تملک اراضی، تهیه مصالح از جمله فولاد خالص برای پل ها باعث زمان بر شدن این پروژه شد.

مدیر عامل شرکت ساخت اظهار کرد: هم اکنون در بحث آورده سهم دولت از بنیاد مستضعفان بیشتر است و این مورد باید تا پایان سال در بخش حساب رسی بررسی شود.

وی یادآور شد: شرکت ساخت 60 درصد آورده در این حوزه هزینه کرده که سهم بنیاد کمتر است.

خادمی در ادامه به خط ریلی قزوین رشت اشاره کرد و گفت: امسال خحط ریلی قزوین رشت افتتاح می شود اما عبور قطار مسافری به بعد موکول می شود.

مدیر عامل شرکت ساخت با اشاره به اینکه 2400 کیلومتر آزاد راه در کشور در حال بهره برداری و 1130 کیلو متر در حال اجرا و 2400 کیلومتر در دست مطالعه است، گفت: 6 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های آزاد راهی نیاز داریم که 2700 هزار میلیارد تومان برای پروژه آزاد راه تهران شمال و 3 هزار میلیارد تومان نیز از طریق اوراق مشارکت تزریق شده است.

وی تاکید کرد: در سال 96 و 97 رکورد ساخت آزاد راه ها شکسته شده است.

وی با بیان اینکه امسال 237 کیلومتر آزاد راه در حال ساخت است که 54 کیلومتر از آنها تا به امروز به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه تامین اوراق مشارکت بابت اجرای پروژه های آزاد راهی یکی از مشکلات اصلی به شمار می رود: گفت: طی 2 سال گذشته حدود 3 هزار میلیارد تومان بابت تمامی پروژه های آزاد راهی اختصاص یافته اما برای سال جاری اعلام کرده ایم که تا سقف اعتباری پروژه اوراق مشارکت اختصاص می یابد و این یکی از مشکلات ما در تامین اعتبار است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناها با بیان اینکه آزاد راه کنار گذر جنوبی تهران به پیمانکاری قرارگاه خاتم النبیاء به طول 158 کیلومتر از چرمشهر تا آبیک در حال احداث است، گفت: قطعه اول آن از چرمشهر تا جاده قم امسال به بهره برداری می رسد.

وی در پایان گفت: طی هدف گذاری های انجام شده کل آزاد راه کنار گذر جنوبی تهران تا سال 98 به پایان می رسد و همچنین از چرمشهر آزاد راه به بومهن و رودهن متصل خواهد شد.

انتهای پیام/

اتصال ریلی قزوین به رشت در سال جاری
loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را  تحمل نمی‌کنیم

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را تحمل نمی‌کنیم

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان