آسیاتل

بازدید: 43

بررسی پرونده شکنجه و نقض حقوق بشر امارات در ژنو

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1025876
سازمانها و نهادهای حقوق بشر بین‌المللی با برگزاری سمیناری در شهر ژنو، پرونده نقض حقوق بشر و شکنجه در امارات را بررسی کردند.

سازمانها و نهادهای حقوق بشر بین‌المللی با برگزاری سمیناری در شهر ژنو، پرونده نقض حقوق بشر و شکنجه در امارات را بررسی کردند.

خبرگزاری تسنیم: کنفرانس بررسی پرونده نقض حقوق بشر امارات در مقر مرکز رسانه ای سوئیس در شهر ژنو برگزار شد.

در این سمینار، شاهدان عینی و قربانیان شکنجه و بدرفتاری در امارات از جمله محمود الجیده شهروند قطری شرکت داشتند.

شرکت کنندگان در این سمینار گفتند که امارات تلاش می کند تا از خود چهره یک کشور مدرن و پیشرفته را به جهان معرفی کند اما واقعیت این است که امارات حقوق بشر را نقض می کند و مسئولان اماراتی معارضان را اعم از معارضان اماراتی یا خارجی شکنجه می کنند.

شرکت کنندگان در سمینار همچنین از تداوم موارد نقض حقوق بشر در امارات و بی توجهی این کشور به هشدارهای بین المللی و عدم پایبندی امارات به موازین و منشورهای بین المللی که شکنجه گری و نقض حقوق بشر را ممنوع کرده است، انتقاد کردند.

این سمینار از امارات خواست تا اصلاحات قانونی و حقوقی را در اساسنامه های داخلی خود وارد کند و از اینگونه رفتارها دست بردارد.

شرکت کنندگان در سمینار همچنین از جامعه بین المللی خواستند تا برای متوقف کردن رویکرد فرار (ناقضان حقوق بشر) از مجازات خواه در امارات یا سایر کشورهای ناقض حقوق بشر، وارد عمل شوند.

برپایه این گزارش، شرکت کنندگان در این سمینار به شهادت قربانیانی گوش فرا دادند که از زندانهای امارات بویژه زندان الوثبه در شهر ابوظبی آزاد شده بودند.

محمود الجیده شهروند قطری و ناجی حمدان شهروند لبنانی – آمریکایی و خالد احمد شهروند فلسطینی و دیوید هیچ شهروند انگلیسی از جمله این قربانیان بودند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت