آسیاتل

بازدید: 69

ظلم 6 ساله آل‌خلیفه در حق علمای شیعه

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1025867
گروه بین‌الملل: سازمان صلح برای دمکراسی و حقوق بشر بحرین، گزارشی درباره ظلم و آزار و اذیت 6 ساله حکومت بحرین در حق علمای شیعه منتشر کرد.

انتشار گزارشی از ظلم 6 ساله آل خلیفه در حق علمای شیعیبه گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری البحرین الیوم؛سازمان صلح برای دمکراسی و حقوق بشر بحرین دیروز (29 دی ماه) با انتشار گزارشی به بررسی جنایات حکومت آل خلیفه علیه علمای شیعه در سال‎های 2011 تا 2017 میلادی پرداخت.

این جنایات شامل صدور احکام اعدام، حبس ابد، سلب تابعیت، تبعید اجباری، بازداشت خودسرانه، اهانت و شکنجه است.

در این گزارش آمده؛ نیروهای امنیتی بحرین 156 تن از علمای شیعه را به دلیل  ارائه سخنرانی، گرایش های اعتقادی و بیان نظرات سیاسی احضار کرده که از این تعداد 89 نفر به صورت خودسرانه بازداشت شده اند.

در این گزارش همچنین، به صدور احکام ظالمانه و ناعادلانه برای 50 تن از عالمان شیعی از جرایم سنگین مالی گرفته تا حبس ابد و اعدام اشاره شده است.

سازمان صلح برای دمکراسی و حقوق بشر تاکید کرد: این جنایات در حق علمای شیعه همچنان ادامه دارد، به گونه‎ای که سه نفر از آنها به اعدام محکوم شده و 19 نفر از آنها از جمله علمایی همچون آیت الله عیسی قاسم، آیت الله شیخ محمد سند و آیت الله شیخ حسن نجاتی سلب تابعیت و یا تبعید شدند.

در بخش دیگری از این گزارش حقوقی آمده: 8 نفر از این علمای شیعی بحرین بدون وجود تضمین های دادرسی عادلانه و برخلاف توافقنامه های بین المللی به حبس ابد محکوم شده اند/.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

تبلیغات

آسیاتک حمایت