آسیاتل

بازدید: 54

ربوده شدن ۵ کارمند یک شرکت نفتی محلی در نیجریه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1025146
منابع پلیس و مسئولان محلی نیجریه اعلام کردند پنج کارمند شرکت نفتی صحرا روز جمعه توسط یک گروه مسلح در جنوب شرقی این کشور ربوده شدند.

ربوده شدن ۵ کارمند یک شرکت نفتی محلی در نیجریهبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از واری، منابع پلیس و مسئولان محلی نیجریه اعلام کردند پنج کارمند شرکت نفتی صحرا روز جمعه توسط یک گروه مسلح در جنوب شرقی این کشور ربوده شدند.

اندریو انیاماکا سخنگوی پلیس ایالت دلتا اعلام کرد این حمله در منطقه آجوکی در حد فاصل دو استان دلتا و ادو روی داد.

این منبع افزود در حال حاضر اطلاعات و جزئیات چندانی درباره این آدم ربایی موجود نیست، اما نیرو های ارتش در منطقه مستقر شده اند و با نیرو های پلیس برای آزادسازی گروگان ها تلاش می کنند. وی به هویت افراد ربوده شده اشاره ای نکرد.

نزدیک به هفتاد درصد از درآمد های نیجریه که اولین اقتصاد آفریقا محسوب می شود، از محل فروش نفت تولیدی در دلتای نیجر حاصل می شود، اما ساکنان این منطقه می گویند از درآمد های حاصل از ذخایر نفت در سرزمینشان محروم هستند و این احساس محرومیت عامل اصلی بیشتر حملات و خرابکاری ها در تاسیسات نفتی نیجریه است.

طبق اعلام وزارت نفت نیجریه، صنعت نفت و گاز این کشور در سال های اخیر با انبوهی از چالش ها و مشکلات به ویژه تشدید حملات و فعالیت های خرابکارانه گروه های مسلح در منطقه نفت خیز دلتای نیجر روبرو شده است به همین علت دولت تلاش می کند برای تقویت صنعت نفت و گاز خود در پنج سال آینده ده میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند.

در سال های اخیر گروه های ناراضی متعددی برای فشار بر دولت نیجریه به منظور گرفتن امتیاز در بهره برداری های نفتی، تاسیسات و مراکز نفتی منطقه دلتای نیجر را هدف حملات خود قرار داده اند. شرکت ملی نفت نیجریه و چند شرکت چندملیتی بزرگ از قبیل: شل، شورون، اکسون و انی ایتالیا در این منطقه نفت خیز نیجریه تاسیسات نفتی دارند.

انتهای پیام/

یک گروه مسلح پنج کارمند شرکت نفتی صحرا در نیجریه را ربود

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت