آسیاتل

بازدید: 46

جلسه هماهنگی مدیران سینما‌های جشنواره فیلم فجر برگزار شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1023406
جلسه هماهنگی مدیران سینما‌های جشنواره فیلم فجر با حضورمحمدرضا فرجی، مدیر کل سینمای حرفه‌ای، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، مسئولان امور سینما‌های وزارت ارشاد و مدیران سینما‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره برگزار شد و مدیران سینما‌ها از تجربیات و مشکلات پیش‌روی خود در راه برگزاری جشنواره گفتند.

به گزارش فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در این جلسه «محمدرضا فرجی» با یادی از عبدالحمید جلیل زاده سینمادار فقید، گفت: «کار سنگین و سختی است که از بین ۲۲ سالن ۱۲ سالن را برای جشنواره انتخاب کنیم. برخی از صاحبان سینما هایی که سال های گذشته در جشنواره حضور داشتند امسال گله مندند که باید یادآوری کنم امسال تنها ۲۴ فیلم برای نمایش در سینما های مردمی جشنواره در نظر گرفته شده پس ما ناگزیر می بایست تعداد سینما ها و صندلی ها را هم محدودتر می کردیم.»

فرجی با اشاره به ازدحام هایی که معمولا در ایام جشنواره صورت می گیرد، تأکید کرد: «دهه فجر، مقطعی است که باید در آن ارزش های انقلاب حفظ شود و ما نیز باید تا جایی که توان داریم در خدمت جشنواره باشیم. همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند، اخلاق مداری برای مسئولان لازم است و سینماداران در موقعیت های شلوغ جشنواره باید با حوصله و صبر با مخاطبان رفتار کنند و به احترام ایام فجر، به مردم خدمت رسانی کنند».

او در بخش دیگری از صحبت های خود در جمع مدیران سینمایی گفت: «تأکیدی که دبیر جشنواره دارد، این است که سینما ها از هر لحاظ آماده میزبانی از مردم باشند. کارشناسان ما نیز بازرسی هایی در این زمینه داشته اند و طبق گزارش هایی که به ما داده اند، مطلع شده ایم که سینما ها آماده سازی های لازم را انجام داده اند. از صاحبان سینما ها درخواست داریم که آن دو درصد سهم گیشه که برایشان در نظر گرفته شده را حفظ کنند. امسال باید تعداد بلیت ها که برای گیشه در نظر گرفته شده حفظ شود و نباید این سهم فروخته شود، باید بر توزیع بلیت ها سانس به سانس نظارت کرد تا حقوق مردم از بین نرود».

فرجی در مورد سانس های فوق العاده جشنواره گفت: «مشکلی برای سانس های فوق العاده نخواهیم داشت. سانس ها مشخص هستند که از ساعت ۱۵ تا ۲۳ ادامه دارند، به طور متوسط در روز، هر سینما ۴ سانس خواهد داشت که سانس های اول و آخر تکراری هستند و در مورد هر فیلمی که نیاز به سانس فوق العاده داشته باشد، ما قطعا همکاری خواهیم کرد».

این مدیر سینمایی در مورد قیمت بلیت های جشنواره سی و ششم گفت: «قیمت بلیت در سالن های سینمایی راگا، کیان و تماشا به صورت سری هشت هزار تومان و به صورت تک ده هزار تومان خواهد بود، قیمت بلیت در سایر سینما ها نیز به صورت سری ۱۲ هزار تومان و به صورت تکی ۱۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است».

در بخش دیگری از این جلسه، «مسعود نجفی» مدیر روابط عمومی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، گفت: «امسال با توجه به اینکه کاخ مردمی برای جشنواره در نظر گرفته نشده است، قرار است عوامل فیلم ها در تمام ۱۲ سینمای جشنواره حضور پیدا کنند. معرفی فیلم ها به طور کامل برنامه ریزی شده و قرار بر این است که هنرمندان، فیلم های خود را حداقل در یک سانس کنار مردم ببینند. همچنین در این روز ها عکاسان و نمایندگان روابط عمومی جشنواره نیز در سالن ها حضور خواهند داشت. از سال گذشته سعی شد فعالیت سینما های میزبان جشنواره منعکس شود و ما هم به صورت تصویری و کامل این فعالیت را منعکس کردیم. امسال هم قرار بر این است که هر روز آماری از سینما ها داشته باشیم. جدول معرفی و نمایش فیلم ها نیز در قطع پالتویی برای مخاطبان ایام جشنواره در نظر گرفته شده است که در سالن های سینما توزیع خواهد شد.»

او در جمع مدیران سینما ها با اشاره به رأی گیری از مردم در سینما های جشنواره در مورد نحوه اخذ آرای مردمی، یادآور شد: «اپلیکیشنی برای این کار در نظر گرفته شده است که مردم می توانند با کدی که روی بلیت درج شده و اطلاعاتی که توسط تیزر ابتدای هر فیلم به مخاطبان می دهد، ۵ رأی داشته باشند و امسال برای همه سینما ها امکان اخذ رأی مردمی وجود دارد».

جلسه هماهنگی مدیران سینما های جشنواره فیلم فجر با حضور مرادی، مسئول امور سینماها، حمیدرضا رضوی (چهارسو)، علی پورابراهیم (جوان)، علی هیربد (فرهنگ)، حسین کشاری (استقلال)، فرجام آژیر (راگا)، میلاد مالکی (کوروش)، محمدقاصد اشرفی (ماندانا)، موسی خانی (اریکه ایرانیان)، رضا سعیدی پور (آزادی)، محمد قنبری (مگامال)، مجید فولادوند (کیان)، مسعود نجفی (تماشا) و مرادی مسئول امور سینما ها برگزار شد.

سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶ به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارشی ناامیدکننده از

گزارشی ناامیدکننده از "شغدیر" / پتروشیمی غدیر در شش‌ماهه، ۱۹۲ریال سود ساخت

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

تبلیغات

آسیاتک حمایت