آسیاتل

بازدید: 84

گودال‌های زباله سوزی آمریکا؛ عامل سرطان مغز پسر جو بایدن + تصاویر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1022955
جو بایدن سیاستمدار آمریکایی به تازگی ادعا کرده است که گودال‌های زباله سوزی نظامیان آمریکا در عراق سبب ابتلای پسر او به سرطان مغز و مرگش شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ارتش آمریکا در جریان جنگ در عراق و افغانستان برای از بین بردن ضایعات و زباله ها از روش خطرناک و بسیار خطرناک گودال های زباله سوزی استفاده کرده است.

آمریکایی ها در این شیوه زباله ها را داخل گودال هایی ریخته و با استفاده از سوخت جت آن ها را آتش می زدند تا چیزی باقی نماند، پژوهش های جدید نشان می دهند که رابطه مستقیمی بین انجام این روش، استشمام بوی مواد سمی و ابتلا به سرطان وجود دارد.

اولین بار جوبایدن اعلام کرد که رابطه ای بین این کار و ابتلا به سرطان وجود دارد که سبب مرگ پسر او به نام بو (Beau) شده است.


بو بایدن در سال ۲۰۱۵ در ۴۶ سالگی به دلیل سرطان مغز از نوع گلیوبلاستوما (glioblastoma) مرده و زمانی که در عراق بوده است در محل اقامتش طرح گودال زباله سوزی با استفاده از سوخت جت برای نابود کردن زباله ها استفاده شده است.


در روش گودال زباله سوزی به دلیل دمای زیاد شعله ها تمام اشیا حتی وسایل الکترونیکی به طور کامل نابود می شود.

مواد ی که در گودال های زباله سوزی از بین می روند بر اثر حرارت بالا، مواد شیمیایی خطرناکی را آزاد می کنند که به همراه ترکیب سوخت جت، آزبست و سایر مواد شیمیایی برای سلامت انسان بسیار مضر است.


این سم های شیمیایی به ویژه برای افرادی که به طور مسقیم دود آن را تنفس می کنند از راه پوست، چشم ها و سیستم تنفسی وارد بدن می شوند و بر سیستم گوارش، جریان خون و نیز قلب و عروق خونی اثرمنفی می گذارند.


آمار ها نشان می دهند بیش از ۴۵۰۰ نفر به دلیل استشمام دود و بخار های سمی ناشی از فرو ریختن ساختمان های تجارت جهانی در حادثه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ دچار ابتلا به انواع بیماری ها از جمله سرطان شده اند و این نشان دهنده نقش آلودگی و استشمام مواد سمی بر ابتلای افراد به سرطان است.


اکنون تعداد زیادی از سربازان آمریکایی که از عراق برگشته اند دچار ابتلا به انواع بیماری های جسمی و روحی شده اند و بسیاری در سنین جوانی دچار مرگ زودرس شده اند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

وقتی گودال های زباله سوزی آمریکایی ها بلای جان نظامیانشان می شود

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک حمایت