آسیاتل

بازدید: 41

خاطره «فتاح» از معلول ذهنی که یارانه‌اش را به فقرا بخشید

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1020333
رئیس کمیته امداد گفت: ما در جامعه به ایثار کردن نیاز داریم و مردم می‌توانند به هر روشی که می‌توانند به هموطنان و هم‌نوعان خود کمک کنند.

سید پرویز فتاح در گفت وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، با تأکید بر اینکه انفاق و کمک باید به دست مردم در جامعه صورت گیرد، گفت: هر یک از ما باید به هر طریقی به هم نوعان خود کمک کنیم.

وی با اشاره به خاطره ای از حضورش در آسایشگاه معلولان ذهنی گفت: در روزهای اخیر به یکی از آسایشگاه های معلولان ذهنی رفته بودم، معلولانی که همه فکر می کنند از زندگی پرت هستند و نمی فهمند. یکی از این معلولان ذهنی که از ناحیه کمر هم دچار ضایعه نخاعی شده بود به گفته مسئولان آسایشگاه، فردی بود که خیلی می فهمید و درکش از شرایط بالا بود.

فتاح تصریح کرد: وقتی که ماجرا را پیگیر شدم گفتند این فرد از رادیو شنیده که عده ای در جامعه بسیار نیازمندند در نتیجه اصرار زیادی کرد و گفته می خواهد یارانه اش را پس بدهند،هرچه که اصرار کرده اند قانع نشده، سرانجام هم با آمبولانس رفته و امضا هم داده و یارانه اش را به یک فقیر بخشیده است.

وی ادامه داد: این نگاه خیلی مهم است و حتماً باید چنین نگاهی در جامعه ایجاد شود چون همه ما به آن نیاز داریم. افراد مرفه و با درآمد متوسط به بالای زیادی در جامعه داریم که می توانند ایثار کنند.

رئیس کمیته امداد افزود: مردم می توانند به هر نوعی که می توانند به هموطنان و هم نوعان خود کمک کنند و این چنین مشکلات به دست مردم حل می شود، حتی در دین ما هم آمده که انفاق به دست مردم شدنی است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت