آسیاتل

بازدید: 70

تغییر کاربری پلاسکو از ساختمان اداری به کارگاهی آتش‌سوزی را رقم زد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1018510
نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: رعایت مبحث 22 مقررات ملی ساختمان مانع وقوع حوادثی مانند پلاسکو می‌شود.

تغییر کاربری پلاسکو از ساختمان اداری به کارگاهی آتش سوزی را رقم زدبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حیدر جهانبخش نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران در همایش ملی نگهداری از ساختمان ها و حفاظت در برابر حریق با بیان اینکه طبق آمارهایی که معاونت مسکن و ساختمان اعلام کرد؛ در سال 93، 21 هزار و 583 واحد مسکونی در کشور دچار آتش سوزی شدند، اظهار کرد: به طور متوسط روزانه 55 واحد مسکونی در کشور دچار آتش سوزی شدند که به ثبت رسیده است.

وی در ادامه افزود: این آتش سوزی ها واقعیت هایی را در کشور ایجاد کرده که مسئولیت های جدیدی را برای ما رقم می زند.

جهانبخش تأکید کرد: تمام این حوادث رسالت های ما را تحت شعاع قرار می دهد و مهندسان باید این واقعیت را بپذیرند که ساخت و سازها را به نوعی توسعه دهند که آسایش شهر به هم نخورد.

نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران، تصریح کرد: جلوگیری از مخاطرات شهری مستلزم توجه به خدمات ایمنی و حقوقی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای نگهداری از ساختمان ها یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد، گفت:  موضوعاتی در مورد سازه و گودبرداری وجود دارد که در ساختمان های عمومی باید بیش از سایر ساختمان ها مورد توجه قرار بگیرد.

جهانبخش با بیان اینکه ورود به بحث نگهداری در حوادثی مانند آتش سوزی موضوع جدیدی است که در مبحث 22 ساختمان تأکید شده است، اذعان کرد: رعایت مبحث 22 قانون نظام مهندسان باید به طور جدی رعایت شود تا با استفاده از آن بتوانیم ساختمان ها را در برابر حوادث ایمن نگه داریم.

نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران به ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: این ساختمان بعد از نیم قرن متأسفانه به دلیل تغییر کاربری در شرایط بحرانی قرار گرفت و از کاربری اداری ناگهان به کاربری تجاری و کارگاهی تغییر داده شد.

وی یادآور شد: فرسودگی ساختمان و عدم نگهداری از آنها و رسیدگی نکردن به بحث آسانسورها باعث شد که سال گذشته این ساختمان دچار حریق شود.

جهانبخش یادآور شد: باید موضوعات  قانونی جهت ورود مهندسان به ساختمان ها از سوی شهرداری اجرایی شود تا حوادثی مانند پلاسکو در آینده رخ ندهد.

نایب رئیس نظام مهندسی ساختمان استان تهران در پایان گفت: باید در موضوعات ساختمانی مانند پلاسکو حرکت اساسی از سوی مهندسان صورت گیرد تا شاهد بهبود کیفیت در این بخش باشیم.

انتهای پیام/

رعایت مبحث 22 مقررات ملی ساختمان ضروری است

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

عربستان سعودی چگونه روایت خود درباره خاشقجی را تغییر داد؛ از اظهار بی‌اطلاعی درباره سرنوشت خاشقجی تا بی‌اساس توصیف کردن گزارش‌های قتل و تأیید مرگ خاشقجی در کنسولگری

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش لحظه به لحطه از عملکرد آزادکاران ایران/ قرعه‌ سخت برای شاگردان خادم

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

گزارش فرمانده نیروی هوافضای سپاه به کمیسیون امنیت ملی مجلس

تبلیغات

آسیاتک حمایت