آسیاتل

بازدید: 31

مزاحم اینترنتی در شاهرود دستگیر شد

منبع : تابناک کد خبر: 1017821

رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری مزاحم اینترنتی که می خواست با سوءاستفاده از اطلاعات خصوصی فردی، یک میلیارد ریال اخاذی کند خبر داد و گفت: پرونده متخلف به مراجع قضایی ارسال شده است.

به گزارش مردم سالاری، سرهنگ حسین صادقی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران بابیان اینکه اخاذ یک میلیارد ریالی فضای مجازی در شاهرود دستگیر شد، ابراز داشت: بعد از وصول پرونده قضایی با موضوع مزاحم اینترنتی موضوع در دستور کار پلیس قرار رفت که مشخص شد متهم یا متهمان با استفاده از بستر یکی از شبکه های اجتماعی پیام رسان اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید در فضای مجازی کرده اند.

وی بابیان اینکه این اخاذی به دلیل عدم توجه شاکیِ به توصیه های پلیسی و در اختیار قرار دادن تجهیزات هوشمند خود به افراد ناشناس زمینه اش فراهم شده بود، افزود: متهم یا متهمان در قبال عدم انتشار اطلاعات خصوصی شاکی در فضای سایبر درخواست یک میلیارد ریال وجه نقد را داشته است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه تیمی ویژه کار رسیدگی به این پرونده را بر عهده داشت، بیان کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد شاکی چندی قبل از حادثه گوشی شخصی خود را برای تعمیر در اختیار یکی از تعمیرگاه های تلفن همراه در سطح شهرستان قرار داده است.

صادقی در ادامه تصریح کرد: با بررسی تخصصی اسناد پرونده، متهم در همان لحظات اولیه شناسایی و دستگیر شد که وی در ابتدا هرگونه ارتباط با پرونده را انکار کرد ولی بعد از مواجهه شدن با مستندات موجود به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه خود را اخاذی اعلام کرد.

وی افزود: از عموم مردم و شهروندان تقاضا داریم به هیچ عنوان اطلاعات خصوصی و مهم خود را بر روی تجهیزات هوشمند متصل به اینترنت، نگهداری نکنند و همواره این اطلاعات را بر روی حافظه های جانبی مناسب ذخیره و در صورت خرابی تجهیزات هوشمند حتماً برای تعمیر به مراکز معتبر مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بابیان اینکه بر اساس قانون انتشار بدون رضایت اطلاعات خصوصی دیگران، مجازات حبس از نودویک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال را به دنبال دارد، بیان کرد: کاربران فضای مجازی در صورت مواجهه با موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

حسن‌زاده: زمانی که گزارشات کامل از بازی سپاهان و پرسپولیس برسد وظیفه خود را انجام می‌دهیم/ باید دقت بیشتری به خرج دهیم

تبلیغات

آسیاتک حمایت