آسیاتک

بازدید: 61

چرا هواداران از لیگ برتر والیبال استقبال نمی‌کنند؟ / از لیدر‌های ۱۰۰ هز تومانی تا مشخص بودن تیم قهرمان قبل از پایان لیگ

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1017189
لیگ برتر والیبال ایران با معضل نبود تماشاگر روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، والیبال، دومین ورزشی است که پس از فوتبال هواداران زیادی در ایران دارد. در زمان میزبانی ایران در لیگ جهانی والیبال، سالن 12 هزار نفری آزادی پر از هوادار می شد و حتی تا همین چند وقت پیش هم مشتاقان به این رشته از لیگ برتر والیبال استقبال پرشوری داشتند. اما در حال حاضر 3 تیم پرستاره والیبال ایران یعنی پیکان، بانک سرمایه و سایپا با بحران نبود هوادار روبرو شده اند. بازی های این تیم ها در تهران نهایتا 100 هوادار را به خانه والیبال می کشاند و نکته تامل برانگیز این که یکی از تیم های لیگ برتری با جمع کردن تعدادی کودک و نوجوان که مسابقات والیبال اهمیتی برای آنها ندارد و تنها برای تفریح به خانه والیبال می آیند تلاش کرده معضل نداشتن هوادار را به این شکل حل کند.

اگر چه لیگ برتر والیبال ایران با مشکلات زیادی روبروست اما حداقل به لحاظ فنی جزو 10 لیگ با کیفیت دنیا محسوب می شود. شاید یکی از دلایلی که هواداران برای تماشای مسابقات لیگ برتر به خانه والیبال نمی آیند حضور لیدرهایی باشد که بیشتر از این که باعث افزایش جاذبه های مسابقات شوند دافعه ایجاد کرده اند. این لیدرها که برای هر مسابقه بین 50 تا 100 هزار تومان از مسئولان باشگاه ها پول دریافت می کنند بیشتر از این که به دنبال افزایش روحیه بازیکنان تیم خودی شوند به دنبال راه رفتن روی اعصاب بازیکنان تیم حریف هستند. به خصوص زمانی که بازیکن تیم حریف قصد زدن سرویس را دارد این لیدرها با گفتن جملاتی ناپسند و چندش آور تلاش می کنند تمرکز او را به هم بزنند.

چرا هواداران  از لیگ برتر والیبال استقبال نمی کنند؟/ از لیدرهای 100 هز تومانی تا مشخص بودن تیم قهرمان قبل از پایان لیگ

یکی دیگر از دلایل عدم استقبال هواداران از لیگ برتر والیبال، مشخص بودن تیم قهرمان پیش از پایان لیگ است. بانک سرمایه که تعداد زیادی ملی پوش را در ترکیب خود قرار داده باعث شده از همین الان خیلی ها این تیم را قهرمان لیگ برتر قلمداد کنند هر چند امکان رخ دادن هر اتفاقی است اما تصور این که تیمی به جز بانک سرمایه قهرمان لیگ برتر والیبال شود خیلی سخت است. این مسئله باعث کاهش جذابیت لیگ برتر والیبال شده و شاید اگر قانون سقف تعداد ملی پوشان در تیم های باشگاهی وجود داشت تیم بانک سرمایه نمی توانست این تعداد بازیکن ملی پوش را به خدمت بگیرد.

به هر حال آنچه مسلم است نبود تماشگر در لیگ برتر والیبال به یک معضل جدی برای این رشته تبدیل شده است و می تواند تبعات زیادی برای والیبال ایران داشته باشد. تغییر و اصلاح قوانین و همچنین جمع شدن بساط لیدری در لیگ برتر والیبال ایران می تواند آینده روشن را برای این لیگ رقم بزند. باید دید ضیایی برای حل این مشکلات چه راهکارهایی را مورد استفاده قرار خواهد داد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک