آسیاتک

بازدید: 32

گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی درباره استفاده از توان تولیدی در تأمین نیازهای کشور قرائت شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1016977
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گزارش این کمیسیون درباره استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور را قرائت کرد.


گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی درباره استفاده از توان تولیدی در تأمین نیازهای کشور قرائت شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در جلسه علنی امروز چهارشنبه( 27 دی 96 ) نادر قاضی پور سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، گزارش این کمیسیون درباره بخش تولید با رویکرد اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور را قرائت کرد.

براساس این گزارش، طبق سند چشم انداز جمهوری اسلامی در افق 1404، مهمترین شاخص های مرتبط با حوزه تولید، دستیابی به جایگاه اول اقتصادی در منطقه آسیای جنوب غربی، دانش بنیان شدن اقتصاد، اتکاء به سهم برتر منابع انسانی و تولید ملی، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، افزایش درآمد سرانه و دستیابی به اشتغال کامل است.

در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان سنگ بنای سیاست های کلی و قانون برنامه ششم توسعه، تأکید بر تولید صادرات گرا و افزایش سهم و نقش مشارکتی بخش خصوصی است. نگاه سیاست های کلی برنامه ششم توسعه در حوزه بکارگیری سیاست های حمایتی برای تولید و ساخت داخل عمدتا حول محورهایی چون بهره گیری از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی، بکارگیری شرکت های دانش بنیان برای طراحی، مهندسی، نصب تجهیزات و انتقال فناوری در صنایع نفت و گاز و ... است که ضرورت دارد در رویکردهای مواجهه با تولید و ساخت داخل، سرلوحه کار سیاست مداران و دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

در سیاستهای کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، بخش تولید از منظر ارتقاء رقابت پذیری و افزایش بهره وری عوامل تولید، بهره گیری از تحقیق و توسعه با هدف ارتقاء درجه ساخت داخل، گسترش اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ارزش، تولید محصولات با خالص ارزآوری مثبت، بیشتر مورد تأکید قرار گرفته و تنقیح و اصلاح قوانین و مقررات برای تسهیل فعالیت در بخش های تولیدی و رفع موانع سرمایه گذاری بسیار حائز اهمیت است.

همچنین در قانون برنامه ششم توسعه از مجموع 124 ماده، 23 ماده شامل احکام حمایت از تولید است و این حمایت ها از نوع بخشی و فرابخشی است، اما با این وجود هنوز اولین و مهمترین مشکل اساسی حوزه تولید، مشکل تأمین مالی و عدم دسترسی به منابع مالی مورد نیاز است.


ادامه دارد....

loading...دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش جهرمی درباره ATR درست از آب درآمد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری از تجمع بزرگ فاطمیون در سعادت آباد

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری شب دهم عزاداری فاطمیه دوم هیئت ثارالله(ع)

گزارش تصویری فوتو کال فیلم

گزارش تصویری فوتو کال فیلم "خوک" مانی حقیقی در جشنواره برلین (+عکس)

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

واکنش تعزیرات به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرانفروشی در پارک‌ها

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

کمیسیون عمران از «حادثه سقوط هواپیما» به هیئت رئیسه مجلس گزارش می‌دهد

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را  تحمل نمی‌کنیم

وزرای کشور و اطلاعات از حوادث روز‌های اخیر گزارش دادند/ اهانت به پلیس را تحمل نمی‌کنیم

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

انتقاد فیلیپین از گزارش اطلاعاتی آمریکا

تبلیغات

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان