آسیاتل

بازدید: 42

جریانات سیاسی، امنیت و معیشت را سیاسی نکنند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1008646
سخنگوی وزارت کشور گفت: مطالبات صنفی همیشه و در همه دولت‌ها بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سیدسلمان سامانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ادامه داد: پیش از این هم به کرات، تجمعات معلمان، کارگران، دانشجویان و مطالبات سرمایه گذاران مؤسسات مالی را در مقابل مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، استانداری ها و سایر نقاط داشته ایم اما علیرغم اینکه برخی از این تجمعات مجوزهای لازم را نداشته اند نظر به تأکیدات شورای امنیت کشور هیچگونه برخوردی با آنها صورت نگرفته است .
او افزود: تجمعات اخیر با انگیزه های غیرصنفی آغاز شد و متأسفانه شاهد بودیم که بدخواهان و معاندان کشورمان و برخی از عناصر داخلی سعی در ایجاد اختلال، اغتشاش و ناامنی در برخی شهرها داشتند، در این ایام شاهد بودیم مسئولین کشور عربستان، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ترامپ مواضع خصمانه ای را در این مورد اتخاذ کردند و مجموع این اقدامات سبب شد که در چند شهر افرادی که عمدتاً از ماهیت و توطئه های پشت صحنه بی اطلاع بودند دست به تجمعات بزنند و متأسفانه رفتارهایی قانون شکنانه از خود بروز دهند.

سامانی تصریح کرد: پیش از تعرض به اماکن عمومی و اموال مردم، پلیس و نیروهای امنیتی حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دادند اما در برخی مناطق افرادی که انگیزه های ضد امنیتی داشتند فراتر رفته  است و اقدام به تخریب اموال عمومی، مغازه های مردم، مراکز اقتصادی و همین طور تعرض به اماکن نظامی و انتظامی کردند. بعد از آن بود که پلیس مقتدرانه اقدام به کنترل وضعیت کرد.
او گفت: از ابتدای این ماجرا، شورای امنیت کشور به طور منظم و روزانه به ریاست وزیر کشور تشکیل و با بررسی اوضاع، ضمن ایجاد هماهنگی، تدابیر لازم را اتخاذ و اجرا نمود.
سامانی گفت: همه تلاش ما این بود که با کمترین هزینه این تجمعات مدیریت شود ولی بعد از ورود جریانات خارجی و کشورهای معاند، نیروهای عمل کننده با جدیت از امنیت جامعه که از حقوق اساسی ملت به شمار می رود دفاع کرده و آرامش را به شهرهای کشور بازگرداندند.
او افزود: مردم آگاه و هوشیار ما از این تجمعات استقبال نکردند و با مشاهده اتفاقات و اطلاع از مواضع بدخواهان به طور مکرر خواهان تجمع و راهپیمایی علیه اقدامات اخیر بودند که در برخی از شهرستانها این موضوع به صورت خودجوش و باشکوه انجام شد و مردم با حضور و اراده خود حمایت لازم را از تأمین کنندگان نظم و امنیت عمومی اعلام کردند.
سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در حال حاضر ناآرامی ها کنترل شده و اوضاع آرام است و بسیاری از افراد دستگیر شده هم که معلوم شد انگیزه ضدامنیتی نداشته اند آزاد شدند.

وی افزود: از همه جریانات سیاسی و صاحبنظران، گروه ها و احزاب و رسانه ها می خواهیم دو مقوله امنیت مردم و معیشت مردم را به هیچ عنوان سیاسی نکنند زیرا این اقدام قطعاً در راستای منافع ملی کشورمان نیست.

 

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارش آماری شبکه لرزه نگاری شهر تهران

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارشی نه‌چندان دلچسب از فجر در عملکرد شش ماهه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش بولتن نیوز از مراسم چهلمین روز معدومین حمله موشکی سپاه

گزارش

گزارش "قچار" قند را در دل سهام‌دارانش آب کرد/ رشد ۵۴۱ درصدی سودآوری

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحطه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارش لحظه به لحظه از عملکرد آزادکاران ایران/ اکبری حذف شد

گزارشی ناامیدکننده از

گزارشی ناامیدکننده از "شغدیر" / پتروشیمی غدیر در شش‌ماهه، ۱۹۲ریال سود ساخت

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

ماموریت مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه گزارش درباره «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»

تبلیغات

آسیاتک حمایت