آسیاتک

بازدید: 32

جریانات سیاسی، امنیت و معیشت را سیاسی نکنند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1008646
سخنگوی وزارت کشور گفت: مطالبات صنفی همیشه و در همه دولت‌ها بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سیدسلمان سامانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان ادامه داد: پیش از این هم به کرات، تجمعات معلمان، کارگران، دانشجویان و مطالبات سرمایه گذاران مؤسسات مالی را در مقابل مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، استانداری ها و سایر نقاط داشته ایم اما علیرغم اینکه برخی از این تجمعات مجوزهای لازم را نداشته اند نظر به تأکیدات شورای امنیت کشور هیچگونه برخوردی با آنها صورت نگرفته است .
او افزود: تجمعات اخیر با انگیزه های غیرصنفی آغاز شد و متأسفانه شاهد بودیم که بدخواهان و معاندان کشورمان و برخی از عناصر داخلی سعی در ایجاد اختلال، اغتشاش و ناامنی در برخی شهرها داشتند، در این ایام شاهد بودیم مسئولین کشور عربستان، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ترامپ مواضع خصمانه ای را در این مورد اتخاذ کردند و مجموع این اقدامات سبب شد که در چند شهر افرادی که عمدتاً از ماهیت و توطئه های پشت صحنه بی اطلاع بودند دست به تجمعات بزنند و متأسفانه رفتارهایی قانون شکنانه از خود بروز دهند.

سامانی تصریح کرد: پیش از تعرض به اماکن عمومی و اموال مردم، پلیس و نیروهای امنیتی حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دادند اما در برخی مناطق افرادی که انگیزه های ضد امنیتی داشتند فراتر رفته  است و اقدام به تخریب اموال عمومی، مغازه های مردم، مراکز اقتصادی و همین طور تعرض به اماکن نظامی و انتظامی کردند. بعد از آن بود که پلیس مقتدرانه اقدام به کنترل وضعیت کرد.
او گفت: از ابتدای این ماجرا، شورای امنیت کشور به طور منظم و روزانه به ریاست وزیر کشور تشکیل و با بررسی اوضاع، ضمن ایجاد هماهنگی، تدابیر لازم را اتخاذ و اجرا نمود.
سامانی گفت: همه تلاش ما این بود که با کمترین هزینه این تجمعات مدیریت شود ولی بعد از ورود جریانات خارجی و کشورهای معاند، نیروهای عمل کننده با جدیت از امنیت جامعه که از حقوق اساسی ملت به شمار می رود دفاع کرده و آرامش را به شهرهای کشور بازگرداندند.
او افزود: مردم آگاه و هوشیار ما از این تجمعات استقبال نکردند و با مشاهده اتفاقات و اطلاع از مواضع بدخواهان به طور مکرر خواهان تجمع و راهپیمایی علیه اقدامات اخیر بودند که در برخی از شهرستانها این موضوع به صورت خودجوش و باشکوه انجام شد و مردم با حضور و اراده خود حمایت لازم را از تأمین کنندگان نظم و امنیت عمومی اعلام کردند.
سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در حال حاضر ناآرامی ها کنترل شده و اوضاع آرام است و بسیاری از افراد دستگیر شده هم که معلوم شد انگیزه ضدامنیتی نداشته اند آزاد شدند.

وی افزود: از همه جریانات سیاسی و صاحبنظران، گروه ها و احزاب و رسانه ها می خواهیم دو مقوله امنیت مردم و معیشت مردم را به هیچ عنوان سیاسی نکنند زیرا این اقدام قطعاً در راستای منافع ملی کشورمان نیست.

 

loading...
دانلود نرم افزار

گزارش ها

تبلیغات

آسیاتک