آسیاتک

بازدید: 14

موزه دفاع مقدس شیراز در دهه فجر افتتاح می‌شود

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1007504
موزه دفاع مقدس به مناسبت فرارسیدن دهه فجر در شهر شیراز افتتاح می‌شود. این موزه با هدف معرفی ۸ سال دفاع مقدس تأسیس شده است.


موزه دفاع مقدس شیراز در دهه فجر افتتاح می شود/شرح خدمات ایجاد موزه تدوین و ارسال شدمحمدرضا کارگر، مدیر کل امور موزه های کشور و اموال منقول فرهنگی-تاریخی در خصوص فعالیت های اخیر این اداره به خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: موزه صدا موزه ای است که هنر موسیقی آذربایجان را معرفی می کند. این موزه به مناسبت اینکه تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشور های اسلامی انتخاب شده، با همت ساجدی، یکی از هنرمندان علاقمند به موسیقی در شهر تبریز افتتاح می شود. موزه صدا با آثار موسیقی که ساجدی در طول سال ها جمع آوری کرده است، ۳۰۰ قلم از آلات موسیقی را معرفی می کند و به نظرم این اتفاق خوبی برای آذربایجان و شهر تبریز است. این موزه می تواند مخاطبان زیادی را داشته باشد و در حوزه هنر موسیقی به خصوص موسیقی آذربایجان اطلاعات خوبی را به مردم بدهد و همینطور مردم می توانند با ساز های مختلف ایرانی آشنا شوند.

وی افزود: موزه کودکان که یک موزه سیار و شخصی است، کار خودش را در استان البرز آغاز کرده است. این موزه به همت یکی از کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تأسیس شده، موزه آموزشی است که به صورت سیار به مدارس می رود و موضوعات مختلف به خصوص مطالب مرتبط هر استان را با بیانی خاص و تخصصی به کودکان آن استان آموزش می دهد. پیش از این استان مازندران پذیرای موزه کودکان ما بوده است.

مدیر کل موزه های کشور اظهار کرد: منشور حقوق شهروندی و پژوهشگران برای اولین بار به همت اداره کل موزه ها تدوین، تصویب و به کلیه موزه های کشور ابلاغ شد. در این منشور تلاش شده است تا همه حقوقی که پژوهشگران، دانشجویان و شهروندان دارند، بیان بکنیم و خواسته شده است که این منشور در مکان های مختلف ارائه شود تا مردم بدانند حقوق شهروندی آن ها چیست.

وی تاکبد کرد: پیش از این در بعضی از مواقع می شنیدیم دانشجویی تقاضا می کند عکسی از اشیا داشته باشد یا اینکه بعضی از اشیایی را که در موزه ها نگهداری می شوند را از نزدیک ببیند و برای کار پژوهشی خود مطالعه کند. در برخی از موزه ها همکاری نمی شد و این امر اعتراض های را دربرداشت، اما با توجه به منشور حقوق شهروندی که با یک مطالعه کارشناسی با توجه به قوانین و ضابطه های موزه های مختلف دنیا تدوین شده، مراجعه کنندگان می توانند با توجه به حقوق شهروندی خودشان مطالبه گر باشند. طبق  منشور حقوق شهروندی مردم می توانند هر موزه ای که تعامل نداشت را به اداره کل موزه ها اطلاع بدهند و بدانند که به درخواست آن ها توجه می شود.

کارگر تصریح کرد: موزه دفاع مقدس به مناسبت فرارسیدن دهه فجر در شهر شیراز افتتاح می شود. مجوز اولیه این موزه  از اداره کل موزه ها گرفته شده است. ما امیدوار هستیم که این موزه بتواند در جهت معرفی ۸ سال دفاع مقدس خدمات ارزنده ای را به مردم بدهد و مخاطبانی که آن دوره را درک نکردند با بازدید از این موزه بتوانند تا حدودی با ایثارگری ها، جانبازی ها و سلحشوری های افرادی که ۸ سال از سرزمین و انقلاب ما دفاع کرده اند، آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: اداره کل موزه های کشور شرح خدمات ایجاد موزه از صفر تا صد را برای موزه ها تدوین، تصویب و به تمام اداره های سازمان میراث فرهنگی ارسال کرده است. هر شخصی که علاقمند به ایجاد موزه است، می تواند از این دستور عمل استفاده کند و به بهترین شکل از باید های ایجاد موزه مطلع شود و آنها را بکار گیرد.

انتهای پیام/

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

ابوالفضل برای عاشق شدن به دنیا آمده بود/ یکی از شعرا گفته بود اشعار سپهر ارزش ادبی ندارد + گزارش تصویری

ابوالفضل برای عاشق شدن به دنیا آمده بود/ یکی از شعرا گفته بود اشعار سپهر ارزش ادبی ندارد + گزارش تصویری

اعلام گزارشی از فعالیت‌های مؤسسه قرآنی «معراج» بجنورد

اعلام گزارشی از فعالیت‌های مؤسسه قرآنی «معراج» بجنورد

قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰ از زلزله کرمانشاه در جلسه امروز

قرائت گزارش کمیسیون اصل ۹۰ از زلزله کرمانشاه در جلسه امروز

پنجمین روز جشنواره موسیقی فجر /گزارش تصویری

پنجمین روز جشنواره موسیقی فجر /گزارش تصویری

به زودي گزارشي درباره تلگرام به مردم ارائه مي دهيم

به زودي گزارشي درباره تلگرام به مردم ارائه مي دهيم

خبر قاسمی از هشتمین گزارش برجامی

خبر قاسمی از هشتمین گزارش برجامی

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان