آسیاتل

بازدید: 23

آموزش های کنونی پیش از ازدواج ناکارآمد است

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1007365
سلامت نیوز: رئیس انستیتو روانپزشکی تهران با بیان این که آموزش های موجود پیش از ازدواج ناکارآمد است، گفت: هنگام آزمایش خون قبل از ازدواج یک یا دو ساعت به این موضوع پرداخته می شود که آن هم به صورت سنتی و ناکارآمد است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از

سلامت نیوز: رئیس انستیتو روانپزشکی تهران با بیان این که آموزش های موجود پیش از ازدواج ناکارآمد است، گفت: هنگام آزمایش خون قبل از ازدواج یک یا دو ساعت به این موضوع پرداخته می شود که آن هم به صورت سنتی و ناکارآمد است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دکتر جعفر بوالهری امروز یکشنبه در نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس انستیتو روانپزشکی تهران در محل دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: این روند باید تغییر پیدا کند تا زوجین آموزش کافی و مناسب را سپری و سپس زندگی زناشویی را آغاز کنند.
وی با اشاره به این که زوجین یاید 6 ماه تا 2 سال قبل از ازدواج مشاوره دریافت کنند، گفت: دیگر شاهد جامعه سنتی نیستم که افراد شناخت از هم داشته باشند، به همین دلیل به خانواده ها توصیه می شود مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرند .
رئیس انستیتو روانپزشکی تهران به تصویب سند سیاست ایمنی و پیشگیری خشونت خانگی اشاره کرد و گفت: این موضوع با همکاری دستگاه های مختلف از جمله وزارت بهداشت و قوه قضائیه در حال اجرا است.
بوالهری ادامه داد که این مجموعه حدود 10 سال روی این موضوع فعالیت علمی داشته و توانسته مدل مداخلات آن را تدوین کند.
وی اظهار کرد که پیشگیری از خشونت خانگی در شهرهای ساوجبلاغ، تهران، دزفول و برخی از استان ها از جمله گلستان به صورت آزمایشی به اجرا درآمده است.
رئیس انستیتو روانپزشکی تهران ادامه داد که قبلا مقوله خشونت در ایران متولی خاصی نداشت و زمانی که منجر به صدمه و آسیب می شد، مجموعه های نیروی انتظامی و دادگاه ها وارد این موضوع می شدند.

** مراکز تحقیقات سلامت معنوی راه اندازی شد
وی به راه اندازی اولین مرکز تحقیقات سلامت معنوی در سال جاری اشاره کرد و گفت: درمانگاه مداخلات معنوی هم حدود یک هفته قبل راه اندازی شد.
بوالهری یکی از موضوعاتی را که در این انستیتو به صورت علمی روی آن کار شده است، تاثیر معنویت در سلامت روان اعلام کرد و گفت: حدود 30 سال در این زمینه فعالیت علمی انجام گرفته و دخالت معنویت در سلامت روان از جمله روابط اجتماعی، سازگاری فرد و روابط جنسی از یافته های این تحقیق است.
وی اظهار کرد: این موضوع به سرعت در دانشگاه ها در حال گسترش است و مقبولیت جهانی هم پیدا کرده است.
رئیس انستیتو روانپزشکی تهران به شیوع مشکلات جنسی زوجین اشاره کرد و گفت: این پدیده روانی و اجتماعی در جامعه شیوع پیدا کرده و امکان مداخلات عملی و موثر آن هم کم است.
وی افزود: برخی از مسئولان به دنبال استفاده از روش های سنتی ناکارآمد و قدیمی برای رفع این معضل هستند که این نگاه باید تغییر پیدا کند.
انستیتو روانپزشکی تهران یکی از بزرگترین مراکز تخصصی آموزشی، پژوهشی و درمانی روانپزشکی و روانشناسی بالینی است که در حال حاضر وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد.
این مرکز در سال 1356 با عنوان مرکز آموزشی-رزیدنسی تاسیس شد و پس از انقلاب در سال 1358 به نام فعلی تغییر نام یافت. در فروردین ماه 1392 که دانشگاه علوم پزشکی ایران مجدداً احیا شد، این انستیتو نیز بار دیگر به عنوان زیر مجموعه ای از این دانشگاه در آمد.

**افسردگی بزرگ ترین مشکل بهداشت روانی در ایران است
دکتر احمد محیط مشاور سازمان جهانی بهداشت نیز در این نشست به افزایش مسائل اجتماعی در ایران و سایر کشورهای دنیا اشاره کرد و گفت: از نظر اپیدمیولوژی و آماری، بزرگ ترین مشکل بهداشت روانی در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا، افسردگی است و به واقع در حوزه بهداشت روان، افسردگی بالاترین سطح بیماری را به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به این که افسردگی فقط غمگین بودن نیست، گفت: افسردگی، کاهش اعتماد شخص به خودش است و مهمترین علامت آن ناتوانی در درک توانایی خود می باشد که همراه با علامتی مانند مشکل در خواب و اختلال خلق و خو است.
محیط همچنین در خصوص وقوع زلزله های مکرر اخیر در بسیاری از مناطق کشور، گفت: در جریان زلزله علاوه بر آسیب های جسمی، افراد دچار صدمات روانی می شوند که باید خدمات مناسب به این افراد ارائه شود.
وی تصریح کرد: همه نیازهای این آسیب دیدگان شامل اسکان و تغذیه نیست و خدمات درمانی مناسب هم باید به افراد صدمه دیده ارائه شود که این کار با مشارکت همه دست اندرکاران این حوزه میسر خواهد بود.
محیط همچنین انستیتو روانپزشکی تهران را از بی نظیرترین مراکز تحقیقاتی در منطقه دانست و گفت: در منطقه، چهار مرکز تحقیقاتی مهم و معتبر وجود دارد که یکی از انها این مجموعه است.
مشاور سازمان جهانی بهداشت گفت: این چهار مجموعه در کشورهای ایران، مصر، مراکش و پاکستان وجود دارد و همکاری های علمی خوبی با سازمان جهانی بهداشت دارند.


loading...
 • آموزش های کنونی پیش از ازدواج ناکارآمد است


  سلامت نیوز: رئیس انستیتو روانپزشکی تهران با بیان این که آموزش های موجود پیش از ازدواج ناکارآمد است، گفت: هنگام آزمایش خون قبل از ازدواج یک یا دو ساعت به این موضوع پرداخته می شود که آن هم به صورت سنتی و ناکارآمد است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از
 • معیارهای کنونی ازدواج غلط است


  سلامت نیوز:دکتر قیصری در برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو، با اظهار به اینکه معیارهایی که باعث ازدواج می باشد، غلط است، با ارائه مثالی گفت: وقتی می خواهیم دو جسم را بهم جوش بزنیم وقتی این دو جنس بهم نخورند و مواد لازم مهیا نباشد، آن جوش به هر
 • آموزش ازدواج در مدارس اجرایی شود/هر روانشناسی صلاحیت مشاوره ازدواج را ندارد


  سلامت نیوز: مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی با تاکید بر ضرورت آموزش ازدواج در مدارس گفت: باید از کلاس اول دبستان تا پایان دوران تحصیل به فرزندانمان ارتباط برقرار کردن با یکدیگر را آموزش دهیم و همچنین در مقاطعی در مدارس آموزش ازدواج را
 • مسیر کنونی آموزش و پرورش به مقصد نمی‌رسد


  وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش گفت: مسیر کنونی آموزش و پرورش ما را به مقصد نمی‌رساند.
 • ناامنی روانی جوانان را از ازدواج دور می‌کند/ آموزش مهارت‌های ازدواج و فرزندداری مورد غفلت قرار گرفته است


  رئیس سازمان نظام روانشناسی نامنی روانی را از عوامل کاهش گرایش جوانان به ازدواج خواند و اظهار داشت: وقتی جوان احساس می‌کند در تأمین نیازهای اولیه خود دچار مشکل است و در گفتمان‌های مختلف حرف از غیرقابل اعتماد بودن افراد شنیده می شود، گرایشش به ازدواج ک
 • آموزش کنونی پزشکی در کشور مردود است/دستیاران چگونه خطا می کنند


  سلامت نیوز:رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با انتقاد به روند کنونی آموزش پزشکی در کشور نسبت به اصلاح (طرح) پزشکی تاکید کرد و گفت: متاسفانه وضعیت دستیاران پزشکی ماسب نیست به خصوص ساعت کاری آنها که بسیار بالا است و خطای آنها افزایش می یابد. به گزارش
 • جنسیت نیروهای حق‌التدریس کنونی مورد نیاز آموزش و پرورش نیست


  رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش می‌گوید ۷۰ درصد نیروی موردنیاز آموزش وپرورش مرد است در حالی که ۹۵ درصد نیروهای حق‌التدریس مازاد زن هستند.
 • وام ازدواج  / آموزش قدم به قدم ثبت نام وام ازدواج 15 میلیونی


  آخرین اخبار و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام 15 میلیون تومانی ازدواج از سال 97 را می توانید در این گزارش دنبال کنید.
 • از آموزش‌های پیش از ازدواج چه خبر؟


 • از آموزش های پیش از ازدواج چه خبر؟


  سلامت نیوز: مدیر کل ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: آموزش پیش از ازدواج در تمام دستگاه ها در حال اجراست و از ادارات کل ورزش و جوانان استان ها درخواست کرده ایم تا گزارش های مربوط به اجرای این آموزش ها دردستگاه های استان خود را تا پای
 • آموزش های پیش از ازدواج 6 ساعته شد


  سلامت نیوز: معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد آموزش های پیش از ازدواج از سال آینده در 10 استان کشور از 2 به 6 ساعت افزایش می یابد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،حبیب الله مسعودی فرید افزود: این آموزش ها در 6 ماه نخست سال 97 در استا
 • آموزش های پیش از ازدواج، اجباری می شود


  سلامت نیوز: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال آموزش های پیش از ازدواج را در یزد اجباری کردیم و برنامه هایی در دست است تا این طرح در کل کشور اجرایی شود. به گزارش سلامت نیوز، انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایرنا افزود: آموزش های پیش از ازدواج
 • آموزش ازدواج در مدارس اجرایی شود


 • آموزش‌های اجباری پیش از ازدواج در دانشگاه‌ها مصوب می‌شود


  دبیر علمی کارگروه طرح ملی کاهش طلاق از مذاکرات این کارگروه با وزارت علوم خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که آموزش‌های پیش از ازدواج با مصوبه وزارت علوم جزو آموزش‌های اجباری در دانشگاه‌ها تدریس شود.
 • آموزش‌های اجباری پیش از ازدواج در دانشگاه‌ها مصوب می‌شود


  دبیر علمی کارگروه طرح ملی کاهش طلاق از مذاکرات این کارگروه با وزارت علوم خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که آموزش‌های پیش از ازدواج با مصوبه وزارت علوم جزو آموزش‌های اجباری در دانشگاه‌ها تدریس شود.
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش زنده: پرسپولیس ۳ - ۱ الدحیل

گزارش زنده: پرسپولیس ۳ - ۱ الدحیل

گزارشگران دیدارهای استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

گزارشگران دیدارهای استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

تبلیغات

آسیاتک حمایت