آسیاتل

بازدید: 29

ایرانی ها 30 درصد اضافه غذا می خورند

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1007363
سلامت نیوز:معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت اصلاح رفتار غذایی بین افراد مختلف جامعه، گفت: طبق بررسی های انجام شده 30 درصد غذای مصرفی مردم اضافه و برای سلامتی آنها مضر است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدحس

سلامت نیوز:معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به ضرورت اصلاح رفتار غذایی بین افراد مختلف جامعه، گفت: طبق بررسی های انجام شده 30 درصد غذای مصرفی مردم اضافه و برای سلامتی آنها مضر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر «محمدحسن لطفی» در نشست خبری بسیج اطلاع رسانی تغذیه استان، با بیان این که طبق آخرین دستاوردهای علمی در دنیا بحران های آینده را با سه خطر چاقی، دخانیات و کم تحرکی درک می شود، اظهار کرد: عرضه و تقاضا باید هدفمند و متناسب با نیاز سلامتی جامعه تنظیم شود .

وی اصلاح برخی از فرهنگ های اشتباه در حوزه مصرف مواد غذایی را ضروری دانست و افزود: عوامل مختلفی در ارائه انواع مواد غذایی ناسالم موثرند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در بخش تغذیه بیشترین رسالت ما ارائه اطلاعات کیفی به مردم است و در طول این سال ها نیز اقدامات متعددی انجام شده که امسال نیز در نظر داریم تا اطلاعات کمی هم به مردم ارائه کنیم .

این مقام مسئول با بیان این که درخواست های متعددی در زمینه اطلاع رسانی حوزه تغذیه وجود دارد، تصریح کرد: شعار امسال بسیج اطلاع رسانی تغذیه متمرکز بر اضافه وزن و چاقی است.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی اتوبوس دیابت، جلسات آموزشی پرسنل ادارات، تربیت سفیران سلامت، ارائه مباحث تغذیه ای، امضای تفاهم نامه با حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات از جمله اقدامات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد دانست و بیان کرد: پیشگیری از آموزش های تخریبی و نادرست که باورهای مردم را تغییر می دهد ضروری است.

وی در ادامه با بیان این که الگوی بیماری ها و شرایط حاکم بر سلامت جامعه در حال تغییر است، گفت: روابط بین انسان ها، تاثیرگذاری بر یکدیگر و حضور رسانه ها مختلف از جمله عوامل موثر در تغییرات فرهنگی ایجاد شده در حوزه سلامت است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که 30 درصد غذای مصرفی مردم اضافه و برای سلامتی آنها مضر است، افزود: منشأ بسیاری از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه عدم رفتار صحیح تغذیه است.

لطفی در پایان با اشاره به این که افزایش دو برابری ابتلا به انواع سرطان در کمین مردم استان یزد و کشور است، خاطرنشان کرد: 68 درصد خانم ها و 57 درصد آقایان بالای 20 ساله در استان یزد چاق و اضافه وزن دارند .loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت