آسیاتل

بازدید: 33

قیمت‌های گزاف حراج تهران صدای انجمن مجموعه‌داران را درآورد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1007362
رئیس انجمن مجموعه‌داران گفت: در حراج اخیر تهران، ای کاش زمینه‌ای برای ایجاد کارشناسی قیمت‌های پایه ایجاد می‌شد تا قیمت‌های پایه با بازار ایران همخوانی داشته باشند.

انتقاد انجمن مجموعه داران به نحوه برگزاری حراج تهرانمنوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران، در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از نحوه برگزاری هشتمین دوره حراج تهران انتقاد کرد و گفت: نظر انجمن مجموعه داران درباره فروش آثار فرهنگی - هنری کشورمان این است که فضای سالمی برای ارائه آثار فرهنگی هنری کشورمان ایجاد کنیم تا بازار مطمئن و پایداری در خارج از کشور برای آثار هنری هنرمندانمان ایجاد شود.

وی افزود: مجموعه ای از فعالیت های تهیه و تولید و نحوه عرضه و ایجاد بازار آثار هنری، می تواند به ایجاد بازار مطمئن و پایدار خارج از کشور برای هنرمندان کمک کند و این مستلزم درست کار انجام دادن و ایجاد فضایی مطمئن است. حراج اخیر تهران همانند دوره های قبلی برگزاری این حراج در کنار زحمات و تلاش های بسیاری که مدیران حراج می کشند ، ای کاش زمینه ای برای ایجاد کارشناسی قیمت های پایه ایجاد می کرد تا قیمت های پایه آثاری که به حراج گذاشته می شوند با بازار ایران همخوانی داشته باشند.

رئیس انجمن مجموعه داران اظهار کرد: متأسفانه باز هم شاهد ارائه قیمت های سرسام آور، گزاف و دور از واقعیت و قیمت های واقعی در بازار ایران هستیم. طبیعی است که با چنین فضایی خرید و فروش حقیقی به وجود نمی آِید و ما هنرمندان را با این شیوه ها از رسیدن به بازار پایدار بین المللی محروم می کنیم. ما ضمن تشکر از مسئولان و مدیران فرهنگی و هنری کشور که از برگزاری حراج های آثار فرهنگی-تاریخی حمایت می کنند، انتظار داریم فضای سالم تر و قیمت های کارشناسی حقیقی و واقعی تری را در حراج های آینده داشته باشند. در چنین شرایطی زمینه برای سالم سازی ارزش آثار هنری ایجاد می شود.

 

انتهای پیام/

 

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت