آسیاتل

بازدید: 23

باشگاه اسپارتاک مسکو متهم به نژادپرستی شد

منبع : انتخاب کد خبر: 1006990
حساب توییتری باشگاه ‌اسپارتاک مسکو ویدیو و پستی ارسال کرد که نشانه‌هایی از نژادپرستی در آن مشاهده می‌شود. گروه‌های ضد نژادپرستی این باشگاه را محکوم کردند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

حساب توییتری باشگاه اسپارتاک مسکو ویدیو و پستی ارسال کرد که نشانه هایی از نژادپرستی در آن مشاهده می شود. گروه های ضد نژادپرستی این باشگاه را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از Breaking news، حساب توییتر باشگاه اسپارتاک مسکو ویدیویی منتشر کرد که در آن سه بازیکن سیاه پوست در حال تمرین هستند. در پایین این ویدیو نوشته شده است: نگاه کنید چگونه شکلات ها در آفتاب آب می شوند. در کنار این جمله ایموجی های خنده و شکلات گذاشته شده اند. سه بازیکن حاضر در ویدیو برزیلی هستند.

گروه های ضد نژادپرستی در پاسخی به این ویدیو، اعلام کردند: منتشر شدن این ویدیو و این پست از سوی باشگاه اسپارتاک مسکو نشان می دهد که قضاوت های نادرست درباره سیاه پوستان هم چنان در روسیه ادامه دارد. هم چنین این اتفاق به ما اخطار می دهد که باید در کنار فوتبال تلاش کنیم تا نژادپرستی از هر نوع را در ورزش از بین ببریم.

یکی از مسوولان گروه های ضد نژادپرستی در اروپا معتقد است که پیام باشگاه اسپارتاک مسکو مشکل ساز است، زیرا روسیه میزبان جام جهانی امسال است.

او در این باره در مصاحبه با BBC، گفت : نژادپرستی یکی از معضلات اساسی در روسیه است که امسال میزبان جام جهانی است. هم چنین اتفاقاتی نشان می دهد که در روسیه به اقلیت ها به چه شکلی نگاه می شود. این که یکی از باشگاه های بزرگ روسیه نژادپرستی را به این شکل ترویج دهد، درست نیست.

باشگاه اسپارتاک مسکو بعد از مدتی این پست را از صحنه رسمی توییتر خود پاک کرد. پیش از این نیز مسائلی در رابطه با نژادپرستی در باشگاه اسپارتاک مسکو اتفاق افتاده بود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت