آسیاتل

بازدید: 32

فسادستیزی در اولویت مدیریت شهری قرار داشته باشد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1006792
به گفته عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش، فسادستیزی در اولویت مدیریت شهری قرار داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، مجید فراهانی در سی و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش شهردار تهران اظهار داشت: مسأله فساد در شهرداری تهران و دهه گذشته به صورتی بوده که افکار عمومی روی آن حساس هستند. طبق یک نظرسنجی از حدود یک سوم افرادی که به شهرداری مراجعه کردند تقاضای خلاف قانون شده است. 

وی افزود: تصور افکار عمومی این است که شهرداری تهران یکی از سه دستگاهی است که بیشترین آمار فساد را دارد از این رو از جمله مسائلی که در اولویت کارهاست باید مسأله فسادستیزی باشد. 

فراهانی بیان داشت: به جز مسأله آمار قراردادها طی سال های 84 تا شهریور 96 و در طول این سال ها در صورتی که طبق مصوبه شورا شهرداری مجاز به تحصیل 104 هزار میلیارد بوده اما با اخذ وام و واگذاری دارایی ها 121 هزار میلیارد بودجه برخلاف بودجه درآمد کسب کرده است. در حالی که شهر تهران برابر بودجه مصوب طی سال های 84 تا شهریور 96 مکلف به انجام 104 هزار میلیارد تومان هزینه بود اما تنها 101 هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: اجرای سلیقه ای بودجه زمینه ساز مشکلات شهر و زمینه ساز بی انضباطی مالی و عملکردی در شهرداری بوده است در طول 12 سال گذشته وقتی درآمد هزینه را نگاه می کنیم برابر مصوب بودجه شورا در سقف 104 هزار میلیارد باید رعایت شود که نشده و شهرداری در حالی 121 هزار میلیارد درآمد حاصل کرده که 104 میلیارد هزینه کرده است وقتی گزارش های ارائه شده را با گزارش های مصوب حسابرس منتخب شورا مقایسه می کنیم اختلافاتی در خصوص هزینه ها، درآمدها در سال 95 مشاهده می شود.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

تبلیغات

آسیاتک حمایت