آسیاتل

بازدید: 42

برکناری مدیر مدرسه به علت تنبیه دانش آموز جیرفتی

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 1006431
سلامت نیوز:مدیر مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت به دلیل تنبیه بدنی دانش آموز پایه هشتم از سمت خود برکنار و به هیات رسیدگی به تخلفات کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، پنجم دی ماه دانیال رفیعی،

سلامت نیوز:مدیر مدرسه «شهید فاریابی شهرستان جیرفت» به دلیل تنبیه بدنی دانش آموز پایه هشتم از سمت خود برکنار و به هیات رسیدگی به تخلفات کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، پنجم دی ماه دانیال رفیعی، دانش آموز پایه هشتم مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت توسط مدیر مدرسه مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. در روز حادثه دانیال به همراه دو تن دیگر از دوستانش در حیاط مدرسه درگیری لفظی پیدا می کنند، مدیر مدرسه که متوجه این مساله می شود برای حل مساله وارد عمل می شود.

گویا دو دانش آموز دیگر از اقوام آقای مدیر بوده اند به همین دلیل آنها را به داخل دفتر مدرسه می برد و با آنها صحبت می کند و سپس آنها را به خانه می فرستد، اما پس از زنگ آخر وقتی دانش آموزان مدرسه را ترک می کنند، مدیر مدرسه دانیال را در دفترش مورد ضرب وشتم قرار می دهد و مشتی به بینی و دهانش می کوبد و این ضربه باعث بیهوش شدن دانیال می شود. متاسفانه آقای مدیر پس از مضروب کردن، دانیال را در خیابان رها می کند. مردمی که از خیابان عبور می کردند وقتی دانیال را در وضعیت نابسامان دیدند او را به بیمارستان منتقل کردند.

جوابیه آموزش و پرورش

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در پی وقوع این حادثه جوابیه ای صادر کرد.

در این جوابیه آمده است: «در پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت توسط مدیر مدرسه در تاریخ پنجم دی ماه، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آمورزش و پرورش استان کرمان معرفی شد و از سمت مدیریت مدرسه نیز برکنار شده است.

در ضمن دانش آموز مذکور همچنان در همان مدرسه در حال تحصیل است و تهدید ولی دانش آموز توسط رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر اینکه اگر رضایت ندهید از ادامه تحصیل فرزندتان در مدرسه جلوگیری می شود کذب محض است و به هیچ عنوان صحت ندارد و والدین این دانش آموز هیچ گونه ملاقاتی با رئیس حراست اداره کل آموزش و پرروش استان نداشته اند.»

بطحایی: پاسخ قانع کننده ای برای تنبیه بدنی ندارم

گفتنی است، پیش از این سید محد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در خصوص تنبیه بدنی در مدارس در جمع خبرنگاران اعلام کرد که صدور بخشنامه برای پیشگیری از وقوع تنبیه بدنی کفایت نمی کند و باید شرایط مدرسه را تلطیف کنیم و این تنبیه ها به خاطر بی انضباطی در مدرسه صورت می گیرد که باید آن را برطرف کنیم و در سوی دیگر باید نظارت ها افزایش یابد و بنده در مقابل افکار عمومی پاسخ قانع کننده ای برای تنبیه بدنی ندارم و لطمه ای که تنبیه بدنی به روح و روان دانش آموز وارد می کند هیچگاه فراموش نخواهد شد.

بر اساس این گزارش و با توجه به وقوع تنبیه بدنی در مدارس سراسر کشور ضروریست مسئولان نظام تعلیم و تربیت در خصوص نحوه جذب نیروهای انسانی و انتخاب مدیران بازنگری جدی داشته باشند.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت