آسیاتل

بازدید: 55

بازی‌های رایانه‌ای بیماری اعتیاد آور است!

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1006071
اگرچه تاکنون اخبار مختلف در مورد اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای منتشر شده، این بار «سازمان جهانی بهداشت» (WHO) با انتشار گزارشی رسمی این مسئله را تایید کرده است.
بازی های رایانه ای بیماری اعتیاد آور است!به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، «سازمان جهانی بهداشت» (WHO) برای نخستین بار با انتشار یک گزارش رسمی تایید کرد اعتیاد به بازی های رایانه ای و ویدیویی از این پس به عنوان یک اختلال واقعی در عرصه پزشکی محسوب می شود و متناسب با آن درمان های پزشکی ارایه خواهد شد.

از شماران سیستم این سازمان جهانی در آخرین نسخه از «طبقه بندی بین المللی بیماری ها» (ICD) که یک راهنمای جهانی پزشکی محسوب می شود و تمامی نشانه ها و علایم ابتلا به بیماری در آن آورده شده است، «اختلالات مبتنی بر بازی های رایانه ای» را به عنوان نشانه ای از یک مشکل پزشکی معرفی کرد و در توضیح آن عنوان شد این مشکل یک الگوی رفتاری مکرر برای انجام بازی است که طی آن فرد انجام بازی را نسبت به دیگر اتفاقات زندگی در اولویت می بیند.

سازمان جهانی بهداشت از جمله نشانه های ابتلا به اختلالات بازی های رایانه ای اعلام کرده است که طی آن کاربر کنترل شدت هیجانات، زمان و رفتار خود را از دست می دهد، بازی کردن نسبت به تمامی فعالیت ها در اولویت اصلی قرار می گیرد و به رغم پیامد های منفی از ادامه بازی دست نمی کشد.

مطابق این گزارش، اگر یک کاربر چنین نشانه هایی را برای دوره زمانی دوازده ماهه در خود شناسایی کند، می بایست در این زمینه نگران باشد و احتمال اعتیاد به بازی های رایانه ای را در خود ببیند.

اعتیاد به بازی های رایانه ای یکی از نگرانی های اصلی در بسیاری از کشور های جهان به خصوص چین و کره جنوبی محسوب می شود و طی آن بازیکنان آماتور و حرفه ای طی ماراتون های طولانی برای به اتمام رساندن بازی در چند روز متوالی حتی دچار مرگ شده اند.

گفتنی است در برخی کشور ها هم اکنون مراکز درمان و ترک اعتیاد بازی های رایانه ای راه اندازی شده است.
 
منبع:صداوسیما
 
انتهای پیام/
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت