آسیاتل

بازدید: 24

مورخ آمریکایی: هیچ رئیس‌جمهوری اندازه ترامپ نسبت به نژادها بی‌عاطفه نبوده است

منبع : عصر ایران کد خبر: 1005683
"

یکی از مورخان در حوزه ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ را نژادپرست ترین فرد از زمان وودرو ویلسون دانست. ترامپ پیشتر هائیتی، السالوادور و کشورهای آفریقایی را "کشورهای چاه مستراح" توصیف کرده بود.

به گزارش ایسنا، داگلاس برینکلی، مورخ حوزه ریاست جمهوری به آسوشیتدپرس گفت: آنچه ترامپ انجام می دهد گاها دیده می شود اما در دوره مدرن، هیچ رئیس جمهوری اندازه او به لحاظ نژادی بی عاطفه نبوده و به مردمی که سفید نیستند بی احترامی و توهین نکرده بود.

واشنگتن پست پنج شنبه گذشته گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جلسه کاخ سفید به یک گروه دو حزبی از قانونگذاران با موضوع اصلاح طرح مهاجرتی، به هائیتی، السالوادور و کشورهای آفریقایی "کشورهای چاه مستراح" گفته است! این اظهارات او یک روز پیش از هشتمین سالروز زلزله ویرانگر هائیتی و چند روز پیش از روز مارتین لوتر کینگ مطرح شد.

ترامپ جمعه بیان عبارات "موهن" درباره مردم هائیتی را رد کرد و مدعی شد، به ندرت از لحن تند در جریان این نشست استفاده کرده است.

او گفت: من حرف توهین آمیزی علیه هائیتی نزدم جز اینکه هائیتی کشوری بسیار فقیر و دردسر ساز است. هرگز نگفتم آنها را بیرون کنید. این حرف ها را دموکرات ها از خودشان درآوردند. ما رابطه فوق العاده ای با هائیتی داریم. شاید بهتر باشد نشست های آتی ضبط شود چون متاسفانه هیچ اعتمادی وجود ندارد!

ترامپ بابت بیان اظهارات بی ادبانه اش مورد انتقادهای بیشماری قرار گرفت. ترامپ پیشتر هم باید اظهارات تند و سیاست هایش علیه مهاجران و خصوصا مهاجرانی از مکزیک و کشورهای عمدتا مسلمان هدف انتقاد قرار گرفته بود.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از روزهای آخر زندگی عزت‌الله انتظامی

گزارشی از روزهای آخر زندگی عزت‌الله انتظامی

جلسه غیرعلنی مجلس برای ارائه گزارشی از وضعیت دفاعی کشور

جلسه غیرعلنی مجلس برای ارائه گزارشی از وضعیت دفاعی کشور

پکن: گزارش پنتاگون در مورد تمرین حمله چین به آمریکا مبتنی بر «حدس و گمان» است و واقعیت ندارد

پکن: گزارش پنتاگون در مورد تمرین حمله چین به آمریکا مبتنی بر «حدس و گمان» است و واقعیت ندارد

تبلیغات

آسیاتک حمایت