آسیاتل

بازدید: 34

اطلاعاتی از دستگیری نفر دوم شهرداری تهران در دسترس نیست/ جذب ۱۳ هزار نفر در شهرداری بدون رعایت ضوابط

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1005585
اعضای شورای شهر تهران نسبت به برخی اتفاقات رخ داده در زمان مدیریت قبلی شهرداری تهران واکنش نشان دادند.

اطلاعاتی از دستگیری نفر دوم شهرداری تهران در دسترس نیست/ جذب ۱۳ هزار نفر در شهرداری بدون رعایت ضوابطبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمود میرلوحی در سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: سامانه ای برای شفاف کردن قرارداد ها تهیه شده است. این سامانه باید هر چه سریع تر رونمایی شود.

وی افزود: قرارداد های ۴ سال قبل در شهر تهران باید در این سامانه بارگذاری شود. ۲۸۰ هزار میلیارد تومان در شهر تهران هزینه شده است، اما بخش خصوصی و پیمانکاران سهمی از قرارداد های اتخاذ شده نداشته اند.

عضو شورای شهر تهران در خصوص تبدیل وضعیت صورت گرفته در شهرداری تهران اظهارکرد: شورای شهر اجازه داده بود ۳ هزار نفر تبدیل وضعیت شوند، اما ۱۳ هزار نفر جذب شهرداری تهران شده اند.

میرلوحی تاکید کرد: در حوزه نیروی انسانی، نگرانی هایی وجود دارد. در مناطق شهر تهران، ۱۰ نوع قرارداد برای هر نوع فعالیتی وجود دارد. باید شفاف سازی بیشتری در این زمینه انجام شود.

در ادامه، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران گفت: مسئله فساد در شهرداری تهران در طول دهه گذشته به موضوعی تبدیل شده که افکار عمومی نسبت به آن حساس است.

وی تاکید کرد: مسئله ستاد ستیزی باید در شهر تهران مورد توجه قرار گیرد. از سال ۸۴ تا شهریور ۹۶، با وجود اینکه شهرداری مکلف به عددی قابل توجه برای کسب درآمد بوده، اما تنها ۱۲۱ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

فراهانی در خصوص میزان انحراف از بودجه در طول ۱۰ سال گذشته خاطرنشان کرد: مازاد درآمد بر هزینه شهرداری در خلال ۱۰ سال برابر ۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

همچنین، رسولی عضو شورای شهر تهران گفت: رقم ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری که تحویل شهردار تهران شده است فی نفسه نقطه ضعف نیست مشروط بر اینکه این بدهی صرف تملک و دارایی شده باشد.

وی افزود: ۳۴ هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه ها مورد نیاز است و تنها پروژه های موجود ۳۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

عضو شورای شهر تهران خواستار ارائه گزارش های مرتبط با فساد در شهر تهران به قوای سه گانه شد و بیان کرد: باید گزارش های مرتبط با فساد در شهر تهران به قوای سه گانه به ویژه قوه قضائیه داده شود تا خطا های صورت گرفته مورد بررسی قرار گیرند.

رسولی در خصوص بازداشت شدن نفر دوم شهرداری تهران در دوره گذشته اظهارکرد: نفر دوم شهرداری تهران در دوره قبل، ماه ها است که در بازداشت است. اعضای شورای شهر نمی دانند که روند پرونده نفر دوم شهر تهران اکنون به چه صورتی است.

وی تاکید کرد: امیدوار هستیم در این رابطه موضوعاتی مطرح و گزارش جامعی در این زمینه به مردم شهر تهران ارائه شود.
انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت