آسیاتل

بازدید: 34

چرایی سکوت کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1005375
گروه سلامت: رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت به تشریح چرایی سکوت و عملکرد منفعلانه این کمیسیون پرداخت و بر خاص بودن و حساسیت‌های موضوع قرآن و سلامت تأکید کرد.
چرایی سکوت کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت
مهدی صالحی، رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت در گفت وگو با خبرگزاری بین ‍المللی قرآن (ایکنا)، به تشریح چرایی سکوت و عملکرد منفعلانه این کمیسیون پرداخت.
وی تصریح کرد: پس از چند سال سکوت، این کمیسیون در زمستان ۹۳ فعال شد، ممکن است طی این ۳ سال عملکرد این کمیسیون در انظار عمومی، بدون کارکرد و خروجی خاصی باشد، اما این گونه نیست چرا که در طول این سال ها اقدامات زیادی در حوزه تبلیغ، ترویج و بستر سازی برای انجام پژوهش های عالی در حوزه قرآن و نظام سلامت انجام شده است.
صالحی بیان کرد: برگزاری چندین همایش و کنگره مختلف قرآن و سلامت که انجام داده شده است شاهدی بر این مدعی است. از سوی دیگر زمینه سازی ‎هایی تحت عنوان کار های تبلیغی و ترویجی در مسائل علمی و پژوهشی کمیسیون که می بایست رویکرد علمی و کاربردی داشته باشد انجام شده است این امر نقطه عظیمتی برای دیگر فعالیت های این کمیسیون شده است.
رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت، عنوان کرد: طی این سال هایی که گذشته و کنگره ها و همایش هایی که برگزار شده، برونداد هایی از آن و حواشی آن استخراج شده است که مسیر مناسبی را برای موضوع قرآن پژوهی در نظام سلامت متصور کرده است.
صالحی با بیان اینکه موضوع پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت ذیل شورای عالی توسعه قرآنی فعالین می کند، گفت:، اما این کمیسیون مسائل وتفاوت هایی با شورای عالی توسعه قرآنی دارد، از جمله اینکه نتیجه مذاکرات و مباحثاتی که از این کمیسیون استخراج و استنباط می شود، ارتباط مستقیمی با زندگی و با سلامت مردم دارد و با توجه به اینکه با اعتقادات مردم نیز سر و کار دارد حساسیت های ویژه ای دارد.
وی بیان کرد: از آن جایی که مبنای کار کمیسیون آموزه های قرآنی و روایی است، نیاز به ظرایف خاصی در کار کردن با این مفاهیم وجود دارد همزمان کار کردن در این حوزه نیاز به دقت و وجاهت دینی و علمی دارد تا برونداد آن قابل استناد بوده و در مجامع علمی از آن استفاده شود این مسائل موجب می شود روند کار کمیسیون کند باشد.
صالحی یادآور شد: پس از سال ها و برگزاری نشست های متعدد با پژوهشگران و محققان این حوزه توانستیم بارزترین و شاخص ترین افراد پژوهشگر را شناسایی کنیم، همچنین توانستیم به بنیادی ترین مفاهیم و چارچوب های نظری قرآن و سلامت دست پیدا کنیم.
وی تأکید کرد: موضوع پژوهش های قرآنی در کمیسیون، نیازمند صبر و تأنی است؛ این امر یک کار حداقل میان مدت و به زبان بهتر بلند مدتی است که موضوع مطالعات بین رشته ای قرآن و سلامت در بین دیگر موضوعات متمایز می کند.
رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت ادامه داد: مردم و متخصصان انتظار دارند خروجی قابل اتکا و متقنی از نشست های هم اندیشی، کنگره ها و اجلاس های مربوط به قرآن و سلامت وجود داشته باشد تا اثر روشنی بر سلامت مردم بگذارد، این امر نیازمند مطالعات و دقت های بنیادین است.
صالحی عنوان کرد: اگر موضوع سلامت را بر اساس پارادیم دینی متصور شویم می توان گفت: در حال حاضر تلاش می کنیم یک پیش پارادیم متقنی برای موضوع قرآن و سلامت بتوانیم توصیف کنیم.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

تبلیغات

آسیاتک حمایت