آسیاتل

بازدید: 30

چرایی سکوت کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1005375
گروه سلامت: رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت به تشریح چرایی سکوت و عملکرد منفعلانه این کمیسیون پرداخت و بر خاص بودن و حساسیت‌های موضوع قرآن و سلامت تأکید کرد.
چرایی سکوت کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت
مهدی صالحی، رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت در گفت وگو با خبرگزاری بین ‍المللی قرآن (ایکنا)، به تشریح چرایی سکوت و عملکرد منفعلانه این کمیسیون پرداخت.
وی تصریح کرد: پس از چند سال سکوت، این کمیسیون در زمستان ۹۳ فعال شد، ممکن است طی این ۳ سال عملکرد این کمیسیون در انظار عمومی، بدون کارکرد و خروجی خاصی باشد، اما این گونه نیست چرا که در طول این سال ها اقدامات زیادی در حوزه تبلیغ، ترویج و بستر سازی برای انجام پژوهش های عالی در حوزه قرآن و نظام سلامت انجام شده است.
صالحی بیان کرد: برگزاری چندین همایش و کنگره مختلف قرآن و سلامت که انجام داده شده است شاهدی بر این مدعی است. از سوی دیگر زمینه سازی ‎هایی تحت عنوان کار های تبلیغی و ترویجی در مسائل علمی و پژوهشی کمیسیون که می بایست رویکرد علمی و کاربردی داشته باشد انجام شده است این امر نقطه عظیمتی برای دیگر فعالیت های این کمیسیون شده است.
رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت، عنوان کرد: طی این سال هایی که گذشته و کنگره ها و همایش هایی که برگزار شده، برونداد هایی از آن و حواشی آن استخراج شده است که مسیر مناسبی را برای موضوع قرآن پژوهی در نظام سلامت متصور کرده است.
صالحی با بیان اینکه موضوع پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت ذیل شورای عالی توسعه قرآنی فعالین می کند، گفت:، اما این کمیسیون مسائل وتفاوت هایی با شورای عالی توسعه قرآنی دارد، از جمله اینکه نتیجه مذاکرات و مباحثاتی که از این کمیسیون استخراج و استنباط می شود، ارتباط مستقیمی با زندگی و با سلامت مردم دارد و با توجه به اینکه با اعتقادات مردم نیز سر و کار دارد حساسیت های ویژه ای دارد.
وی بیان کرد: از آن جایی که مبنای کار کمیسیون آموزه های قرآنی و روایی است، نیاز به ظرایف خاصی در کار کردن با این مفاهیم وجود دارد همزمان کار کردن در این حوزه نیاز به دقت و وجاهت دینی و علمی دارد تا برونداد آن قابل استناد بوده و در مجامع علمی از آن استفاده شود این مسائل موجب می شود روند کار کمیسیون کند باشد.
صالحی یادآور شد: پس از سال ها و برگزاری نشست های متعدد با پژوهشگران و محققان این حوزه توانستیم بارزترین و شاخص ترین افراد پژوهشگر را شناسایی کنیم، همچنین توانستیم به بنیادی ترین مفاهیم و چارچوب های نظری قرآن و سلامت دست پیدا کنیم.
وی تأکید کرد: موضوع پژوهش های قرآنی در کمیسیون، نیازمند صبر و تأنی است؛ این امر یک کار حداقل میان مدت و به زبان بهتر بلند مدتی است که موضوع مطالعات بین رشته ای قرآن و سلامت در بین دیگر موضوعات متمایز می کند.
رئیس دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت ادامه داد: مردم و متخصصان انتظار دارند خروجی قابل اتکا و متقنی از نشست های هم اندیشی، کنگره ها و اجلاس های مربوط به قرآن و سلامت وجود داشته باشد تا اثر روشنی بر سلامت مردم بگذارد، این امر نیازمند مطالعات و دقت های بنیادین است.
صالحی عنوان کرد: اگر موضوع سلامت را بر اساس پارادیم دینی متصور شویم می توان گفت: در حال حاضر تلاش می کنیم یک پیش پارادیم متقنی برای موضوع قرآن و سلامت بتوانیم توصیف کنیم.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

اژه‌ای: بازنشسته نشده‌ام/ مردم فعالیت بازنشستگان را گزارش دهند

تبلیغات

آسیاتک حمایت