آسیاتل

بازدید: 54

شعله‌های آتش در نفتکش گسترده‌تر شده است/تکاوران نمی‌توانند وارد کشتی شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1005330
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: میزان آتش به دلیل متوقف شدن عملیات اطفای حریق در شب گذشته گسترده‌تر شده و تکاوران تا کنون موفق به ورود به نفتکش نشده‌اند.

شعله های آتش در نفتکش گسترده تر شده استبه گزارش خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد مهدی برومند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه دمای بالا امکان ورود تکاوران ایرانی را به نفتکش نداده است، اظهار کرد: متأسفانه دمای هوای نفتکش بسیار بالاست و افنجار های پی در پی اجازه ورود را نداده است.

وی تأکید کرد: طبق تفاهم نامه ای که بین کشور ایران و کشور چین منعقد شده بود، 12 تکاور ایرانی از صبح روز گذشته به محل حادثه اعزام شده بودند ولی متاسفانه به دلیل آنکه حجم آتش نسبت به روز گذشته بیشتر شده است هنوز نتوانسته اند وارد نفتکش شوند.

برومند تاکید کرد: خوشبختانه گروه امداد و تام تجسس از روحیه بالایی برخوردار هستند و امیدواریم تا صبح امروز این مسیر ورود فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه این حادثه در تاریخ بی نظیر بوده و به دلیل آنکه این نفتکش حاوی میعانات گازی بوده، حجم بالای انفجار باعث شده اتاق کاپیتان و تمامی اتاق های کشتی از بین برود.

وی اظهار کرد: متاسفانه انتشار گازهای سمی و گوگردی باعث شده محیط کشتی کاملا سمی شود و شرایط سختی برای تیم های تجسس و امدادی ایجاد کند اما تمام تلاش خود را برای ورود به کار خواهیم گرفت.

برومند با بیان اینکه از روز گذشته آتش خوار های ژاپنی به کمک آتش خوار های چینی آمده اند و از روز گشذشته تمام تلاش خود را به کار گرفته اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: بسیاری از کارشناسان چینی معتقد هستند که ریختن بیش از حد آب و فوم موجب انفجار و منهدم شدن نفتکش خواهد شد بنابراین شب ها عملیات اطفای حریق را متوقف می کنند و همین موضوع باعث شده است که امروز میزان فوران آتش بسیار گسترده تر شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون 300 هزار تن فوم آماده است تا در صورت لزوم نسبت به خنک کردن نفتکش استفاده شود.

برومند یادآور شد: متاسفانه شرایط بد آب و هوایی و نیز بالا بودن ارتقاع موج در آب های شانگهای تمام شرایط عملیات اطفای حریق را کند می کرد.

وی در پایان گفت: امیدوار هستیم با ورود آتش خوار های جدید از کشور ژاپن از میران حجم آتش امروز کاسته شود و تکاوران ایرانی بتوانند وارد کشتی بشوند و تمام تلاش خود را برای جلوگیری از غرق شدن کشتی به کار خواهیم گرفت.

در ادامه هادی حق شناس در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: هنوز هیچ اطلاع جدیدی برای ورود تکاوران به نفتکش نداریم و متاسفانه فوران و انفجار های متعدد در نفتکش اجازه ورود به تکاوران را نداده است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش کامل برنامه نود/ بیرانوند، سید جلال را کنار زد

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

گزارش ویژه گاردین از گروه تروریستی منافقین

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

تبلیغات

آسیاتک حمایت