آسیاتل

بازدید: 45

وضعیت طرح ترافیک جدید همچنان درسایه ای از ابهام!

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1005326
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که با کلیات بازنگری طرح جدید ترافیک موافق هستیم، گفت:‌ در جزئیات طرح اشکالاتی وجود دارد که باید رفع شود.
وضعیت طرح ترافیک جدید همچنان درسایه ای از ابهام!به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محمد علیخانی در پاسخ به این پرسش که پلیس اعلام کرده که با تمهیداتی که پیش بینی شده هیچ تغییری در میزان سهمیه ومیزان فروش طرح ترافیک در سال آینده به وجود نمی آید، گفت: صحبت های پلیس مبهم بوده است. پلیس عضو شورای ترافیک تهران است و هر تصمیمی که در شورای ترافیک گرفته شود مصوبه پلیس هم محسوب می شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: لایحه طرح جدید ترافیک بعد از تصویب در شورای ترافیک تهران برای شورا ارسال می شود که البته گفته می شود ارسال شده که ما آن را حتما بررسی می کنیم.

وی با تأکید بر این موضوع که با کلیات بازنگری طرح جدید ترافیک موافق هستیم گفت: در جزئیات طرح اشکالاتی وجود دارد که باید رفع شود. کار کوچکی نیست قطعا طرح ترافیک بعد از ۳۸ سال باید بازنگری شود.

علیخانی با اشاره به اینکه این کار تأثیر مثبتی بر ترافیک و حمل و نقل دارد گفت: اعتقاد نداریم که عجولانه در این زمینه تصمیم بگیریم.

وی با اشاره به اینکه به طور جدی وارد بحث طرح ترافیک می شویم گفت: باید جزئیات آن به درستی بررسی شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا با اشاره به معاینه فنی خودرو ها گفت: یک معاینه فنی معمولی داریم که برخی از خودرو ها باید انجام دهند، اما معاینه فنی برتر در نظر گرفته شده که هر کس آن را انجام دهد امتیاز می گیرد و تخفیفاتی در طرح شاملش می شود.

وی در خصوص سهیمه ها گفت: وقتی قرار است همه خودرو ها وارد شوند دیگر سهمیه معنایی پیدا نمی کند. البته برای خودرو هایی که معاینه فنی ویژه دارند خودرو های برقی و هیبریدی تشویقاتی در نظر گرفته شده است. البته برای جانبازان و معلولین نیز قطعا سهمیه دیده می شود.
 
 علیخانی در خصوص نرخ های اعلام شده از سوی شهرداری تهران گفت: بر اساس رقم های که اعلام شده نرخ ها بالا نیست و از سال گذشته نرخ ها پایین تر است.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئولان از نهاد های مختلف اظهارنظر های متعددی در خصوص طرح ترافیک می کنند و هنوز سرنوشت این طرح در هاله ای از ابهام قرار دارد گفت: ما به عنوان شورا باید به این اطمینان برسیم که این طرح مشکلات را کم می کند و در این صورت از طرح حمایت می کنیم اگر به این اطمینان نرسیم طرح را رد خواهیم کرد در حال حاضر هم پیش داوری نمی کنیم.

این عضو شورای شهر تهران گفت: ابتدا بررسی می کنیم اشکالات را برطرف می کنیم و تلاش ما این است که طرح اجرایی شود؛ در صورتی که اطمینان پیدا کنیم بدون عجله این کار را انجام می دهیم و قرار نیست این طرح به هر قیمتی اجرا شود.
 
منبع:فارس

انتهای پیام/
 
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت