آسیاتل

بازدید: 76

کتاب «شعر مدرن ایران» رونمایی شد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1005319
گروه ادب: همزمان با برگزاری روز ایران در نمایشگاه کتاب دهلی‌نو، از کتاب «شعر مدرن ایران» رونمایی شد.

 کتاب «شعر مدرن ایران» رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، در ادامه فعالیت های غرفه ایران در بیست و ششمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی نو، از کتاب «شعر مدرن ایران» که توسط محمدجواد آسمان، مصطفی علی پور و علی رضا قزوه گردآوری شده، رونمایی شد. این کتاب به زبان انگلیسی توسط عزیز مهدی ترجمه شده است. در این کتاب مجموعه اشعاری از ۸۵ شاعر ایرانی از نیما تا نسل جدید گردآوری و توسط انتشارات «رو پا» از کشور هندوستان چاپ شده است. این اولین عنوان کتاب ایرانی است که توسط این انتشارات به چاپ می رسد.

در مراسم رونمایی از این کتاب، علی اکبر شاه، استادیار گروه فارسی دانشگاه دهلی نو، علی رضا قزوه، علی دهگاهی، رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو، حجت الله عابدی معاون رایزنی، احسان الله شکراللهی، رئیس مرکز تحقیقات فارسی ایران در هند و جمعی از ایرانیان مقیم هندوستان حضور داشتند.

هم چنین در ادامه این مراسم از کتاب «دنیا کا آخری سین» نوشته علی رضا قزوه و ترجمه احمد شهریار، شاعر فارسی سرا و اردو سرای کشور پاکستان رونمایی شد. این کتاب در ایران با عنوان «سکانس آخر دنیا» برگرفته از ۶۰ شعر کوتاه علی رضا قزوه که نگاهی فلسفی عرفانی به زندگی و مرگ دارد انتشاریافته است.

در ادامه فعالیت های حضور کشورمان در نمایشگاه کتاب دهلی نو، از مسئولان غرفه ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب کوچی به صورت رسمی دعوت به عمل آمد. کوچی، یکی از شهر های ایالت کرالا هندوستان است که دارای بالاترین میزان باسوادی است. بر اساس دعوت نامه دریافتی مسئولان برگزارکننده این نمایشگاه آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن غرفه به صورت رایگان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اعلام داشتند.

یادآور می شود، بیست و ششمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی نو امروز (۲۴ دی ماه) به کار خود پایان می دهد.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ نشینی در ٤ برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

گزارشی از کاخ‌نشینی در 4 برج لاکچری تهران

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

با وجود گزارش سیا در کنار بن سلمان می‌ایستم

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

حسن‌زاده: گزارش دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس در حال بررسی است

تبلیغات

آسیاتک حمایت