آسیاتل

بازدید: 22

آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم، نظامیان خود را در منطقه افزایش می‌دهد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1004837
سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: آمریکا نیروهای نظامی خود را به بهانه مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه افزایش می‌دهد.

آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم، نظامیان خود را در منطقه افزایش می دهداحمد دستمالچی سفیر پیشین ایران در لبنان در گفت وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در تحلیل علت افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت افراطی و یکجانبه گرای  ترامپ، روحیه تهاجمی او در منطقه بیش از گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرده بود کمتر در امور منطقه دخالت می کند و نسبت به مسائل داخلی و زیرساخت های آمریکا سرمایه گذاری خواهد کرد.

کارشناس سیاست خارجی یادآور شد: ترامپ همواره با سیاست های خود تصمیمات یکجانبه ای اتخاذ می کند و قصد دخالت بیشتری در منطقه دارد که البته این اقدام او منجر به آشوب و ناامنی بیشتری خواهد شد.

دستمالچی بیان کرد: با افزایش نیروهای نظامی آمریکا در خاک افغانستان و سایر سیاست های ترامپ باید شاهد دخالت های بیجای آمریکایی ها در امور منطقه باشیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا در مقطعی تعداد نظامیان خود را از افغانستان کاهش داد، تصریح کرد: طبق استراتژی جدید آمریکا قرار است این کشور نیروهای خود را در منطقه خاورمیانه، شرق آسیا، افغانستان و پاکستان  به بهانه مبارزه با تروریسم افزایش دهد.

کارشناس سیاست خارجی گفت: افزایش نیروهای نظامی آمریکا در منطقه باعث افزایش آشوب و ناامنی نسبت به گذشته می شود در حالیکه پاکستان به شدت نسبت به سیاست های مداخله گرایانه آمریکا و ترامپ معترض است و اخیرا هم تنش بسیاری میان دو کشور در همین خصوص صورت گرفته است.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت