آسیاتل

بازدید: 25

روزنامه رسالت: چرا با وجود روابط ناسالم میان اهالی ورزش و هنر و فرهنگ،فرهنگ ایرانی همچنان زنده است؟

منبع : عصر ایران کد خبر: 1004737

روزنامه رسالت نوشت: طلاق و ازدواج های مکرر چهره های مهم، در شماری که یکی از آن هم به غایت قبیح است، روابط ناسالم و بی پایه میان برخی از اهالی هنر و ورزش و حتی فرهنگ، این حیرت را در ما بر می انگیزد که با این آشفته بازار که عمدتاً از مستی تمول بی مایه و تازه به دوران رسیده آب می خورد، فرهنگ این کشور چگونه همچنان زنده است؟

وقتی آدمی، غرق در اعماق جهل، بر حسب «امیال جسمانی» زندگی کند، و پروای کشاکش های خرد یا وجدان را نداشته باشد، به مرحله نخست هستی حیوانی تنزل می یابد. پس از آن، وقتی به واسطه تأمل عمیق در پرسش مسئولانه «چه باید کرد؟»، «شناخت تاریخی امور قبیح» حاصل آید و «شرم» برانگیخته شود، یک گام رو به پیش می گذارد.

ولی اگر هنوز روح خدا را برای «کشف معاد اعمال» خویش به یاری نخوانده باشد، آدمی در کوشش برای بهتر زیستن، در مساعی خود ناکام خواهد ماند و در ورطه گناه آگاهانه می غلتد، و بدین سان، با چیرگی گناه بر او، بنده گناه می شود، ”زیرا انسان مغلوب هر چیزی شود، به بندگی او نیز در می آید“. و بدین سان، اثر دانش و تکنیک، فارغ از «اخلاق و ایمان و عشق»، این است که «گناه مسلح» در انسان همه گونه شهوت را بر می انگیزد، و وی اسیر «گناهان فارغ از شرمناکی» می شود.

ولی اگر خدا به ما نظر داشته باشد، و ایمان به یاری خود را در ما بدمد، و روح خدا در ما به کار افتد، در آن صورت، باز قدرت نیرومند اخلاق و ایمان و عشق در مقابل قدرت شهوت به پا خواهد خاست، و ایرانی با تکیه بر ایمان خود، همچون اهل عدل زندگی خواهد کرد و جامعه ای را که تا «کاملاً عادلانه شدن» راه بسیار دارد، مستعد «تفضلات الهی» می سازد، و شرط این آمادگی دوری از شهوات است.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات در راه صحن/ بانک توسعه و تعاون زیر ذره‌بین مجلس

نگاهی به گزارش حسابرسی شده

نگاهی به گزارش حسابرسی شده "وبصادر" و ادامه ابهام/ زیان انباشته به 85 هزار میلیارد ریال می‌رسد

تبلیغات

آسیاتک حمایت