آسیاتل

بازدید: 42

از آیین نامه کارگزینی تا ارسال صورت دارایی های امام خمینی (ره) به دیوانعالی کشور توسط خود ایشان

منبع : تابناک کد خبر: 1004608
موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و چهارمین روز دی ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

24 دی 1324، وزیر دارایی و رئیس کل دارایی، آئین نامه ای ۶ بندی امضا کرده اند که بر اساس آن، از تاخیر در پرداخت حقوق کارآموزان دبستان ها، دبیران دبیرستان ها و خدمتگزاران مدارس جلوگیری شود. بندهای اول آیین نامه، به مدیران مدارس این اختیار را داده است که نیروهای مورد نیاز خود را، با داشتن شرایط اعلام شده منصوب کنند. در بند دوم، شرایط موافقت وزارت فرهنگ با پیشنهاد انتصاب اعلام شده است. بند سوم، مدت انتصاب را ذکر کرده و بند چهارم، به رئیسان اداره ها پرداخته است که به اعتبار خود به منظور پرداخت حقوق توجه کنند.

24 دی 1358، اتحاد جماهير شوروي قطعنامه پيشنهادي امريكا براي تحريم اقتصادي ايران را در شوراي امنيت سازمان ملل وتو كرد.

24 دی 1359، امام خميني (ره) در اجراي اصل 142 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، صورت و مشخصات دارايي هاي خود را براي ديوانعالي كشور ارسال نمود.

 

منابع: موسسه مطالعات پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

 


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

گزارش عجیب دولت از دلایل معضلات اقتصادی سال ۹۷

تبلیغات

آسیاتک حمایت