آسیاتل

بازدید: 41

آغاز تولید انبوه و صادرات ترانسفورماتور توربین بادی

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1004558
ترانسفورماتور توربین بادی ساخت داخل که پیش از این محققان جوان کشورمان موفق به طراحی آن شده بودند، به تولید انبوه رسید و صادرات آن به کشورهای مختلف نیز آغاز شد.

ترانسفورماتور توربین بادی ساخت داخل که پیش از این محققان جوان کشورمان موفق به طراحی آن شده بودند، به تولید انبوه رسید و صادرات آن به کشورهای مختلف نیز آغاز شد.

خبرگزاری تسنیم: تا پیش از این ترانسفورماتور های ویژه نیروگاه های بادی از خارج وارد می شد و برای واردات این ترانس ها سالانه بیش از ۵۰ میلیون دلار هزینه می شد و حالا با تولید انبوه جمهوری اسلامی ایران جزو کشور های صادرکننده این ترانس ها قرار گرفت.

ترانسفورماتور های توربین بادی تولیدی داخل دارای کیفیت گروه A. جهانی است و با نمونه های خارجی آن قابلیت رقابت کامل دارد و حتی در بعضی از پارامتر های طراحی و کیفی نسبت به نمونه مشابه ساخته شده توسط شرکت های اروپای غربی دارای مزیت هایی از جمله پایین بودن جهش حرارتی حداکثر روغن و متوسط سیم پیچ به میزان حدود ۱۰ درجه سانتیگراد است.

سوریه، عراق، ارمنستان، بلاروس و قرقیزستان کشور هایی هستند که بزودی ترانسفورماتور های ویژه نیروگاه های بادی تولید ایران به آن ها صادر خواهد شد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو با بیان اینکه امروزه بحث تولید برق در نیروگاه های با انرژی پاک و تجدیدپذیر مانند نیروگاه های بادی از اولویت های صنعت برق کشور می باشد، گفت: علاوه بر قدرت بالایی که این ترانس ها دارند، قابلیت نصب آن ها در ناسل توربین های بادی نیز یکی از کم نظیر ترین ویژگی های این ترانس های کاملا ایرانی است.

وی اضافه کرد: ترانسفورماتور های ویژه نیروگاه های بادی، برق تولیدی حاصل از نیروی باد در نیروگاه های بادی را وارد شبکه توزیع برق می کنند که می تواند زمینه تولید برق در نیرو های بادی کشور را توسعه چشمگیری دهد.

مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو همچنین از طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات به دست متخصصان داخلی خبر داد و گفت: در چارچوب سیاست های وزارت نیرو جهت کاهش تلفات شبکه توزیع برق کشور، جوانان متخصص گروه صنعتی ایران ترانسفو همچنین موفق به طراحی و ساخت ترانس های فوق کم تلفات ('CC) برای مناطق جنوبی کشور شدند.

وی اضافه کرد: این ترانس ها که قادرند به طرز چشمگیری به کاهش تلفات شبکه و جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک کنند، بزودی به تولید انبوه خواهند رسید.

فتحی پور همچنین از طراحی اتو ترانسفورماتور (۶۰۰MVA و ۴۰۰KV) کیلو ولت در داخل کشور خبر داد و گفت: با راه اندازی خط تولید این ترانس و تولید آن؛ به ازای هر دستگاه ترانسفورماتور مذکور؛ از خروج حدود ۵ میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: طراحی ترانسفورماتور های توزیع آلومینیومی با هدف کاهش بهای تمام شده یکی دیگر از افتخارات جوانان کشورمان در گروه صنعتی ایران ترانسفور است که با هدف کاهش هزینه های سرمایه ای مورد نیاز در شبکه برق تولید خواهد شد.

loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت