آسیاتل

بازدید: 54

مؤسسه امیرالمؤمنین(ع)؛ پیشتاز در آزمون حفظ قرآن

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1004220
گروه مسابقات: با گذشت حدود 30 روز از زمان ثبت نام در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن تا این لحظه همچنان رشته حفظ قرآن در صدر انتخاب شرکت‌کنندگان است و مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان در امر ثبت نام قرآن‌آموزانش پیشتاز است.

محمد امیری، مسئول دبیرخانه ستاد مرکزی حفظ مجازی قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، ضمن بیان این مطلب گفت: با گذشت یک ماه از زمان ثبت نام آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن با استقبال خوب تقاضا در آزمون روبرو شدیم.
وی با اشاره به اینکه تا این لحظه 64 هزار و 682 نفر در این آزمون از سراسر کشور نام نویسی کردند، ادامه داد: از این تعداد، استان اصفهان با ثبت نام بیش از 10 هزار نفر در رتبه اول و سپس استان های کرمانشاه، تهران و فارس هستند.
امیری بیان کرد: بین رشته های ثبت نامی نیز همچنان گروه رشته حفظ قرآن با تقریباً 80 درصد از آمار شرکت کنندگان در صدر انتخاب داوطلبان قرار دارد و سپس نیز رشته ترجمه و مفاهیم با 14 درصد و سپس رشته معارف اهل بیت(ع) و انس با قرآن کریم است.
مسئول دبیرخانه ستاد مرکزی حفظ مجازی قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: همچنین زمان ثبت نام با هماهنگی که از سوی ستاد مرکزی اجرایی آزمون انجام گرفت تا آخر دی ماه امسال ادامه دارد و امید است طی این زمان شاهد حضور گسترده تر افراد بیشتر و مختلف در آزمون باشیم.
وی با اشاره به ویژگی سامانه ثبت نامی آزمون به نشانی http://www.quranedu.ir/ اضافه کرد: در سامانه ثبت نام بخشی طراحی شده است که نهادهای مختلف نیز از آن می توانند، استفاده کنند و در ذیل آن عنوان نهاد مربوطه را علامت گذاری کنند، عنوانی را برای حوزه های علمیه و کانون های فرهنگی ـ هنری مساجد، پایگاه های بسیج مردمی، نیروهای مسلح، نیروی نظامی و انتظامی و دانشگاه ها و دارالقرآن های آموزش و پرورش در نظر گرفته ایم و هر کدام از آنها بخواهند داوطلبینشان در این آزمون شرکت کنند می توانند، آمار دقیقی از تعداد آنها در این آزمون داشته باشند.
امیری در خصوص مؤسسات پیشتاز در این زمینه، تأکید کرد: مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) کاشان، سپس مهد قرآن یزد و در ادامه نیز مؤسسه شکوفه های انتظارتهران رتبه سوم را از آن خود کرده اند.
وی در خصوص اینکه آیا مشکلاتی به دلیل حجم بالای شرکت کنندگان طی مراحل ثبت نام اینترنتی گزارش شده است؟ اظهار کرد: الحمدلله تا این لحظه اعتراضاتی در این زمینه نداشتیم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

صنایع غذایی، سیمان و ساختمانی‌ها؛ گزینه های برتر سرمایه‌گذاری/ رشد پول، نکته نگران کننده گزارش آماری بانک مرکزی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

گزارش راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران دستگاه‌های اجرایی

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

شکایت های مشتریان مفتاح رهنورد هفته آینده گزارش خواهد شد

تبلیغات

آسیاتک حمایت