آسیاتل

بازدید: 33

توضیح وکیل‌مدافع لقمان و زانیار مرادی درباره خبر اجرای حکم

منبع : سایت خبری آفتاب کد خبر: 1003957
وکیل‌مدافع لقمان و زانیار مرادی گفت: شایعه اعدام این دو نفر ظاهراً نباید صحیح باشد، زیرا من از این ماجرا هیچ اطلاعی ندارم.
آفتاب‌‌نیوز :
صالح نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در فضای مجازی خبری منتشر شده که قرار است روز شنبه - 23 دی ماه - لقمان و زانیار مرادی که به اتهام محاربه محکوم شده‌اند، در زندان رجایی شهر اعدام شوند.

وی افزود: نامبردگان که به قتل پسر امام جمعه مریوان و دو نفر دیگر که ادعا می شد سلفی می‌باشند متهم شده بودند در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به این اتهام محکوم شدند، اما چون مبنای اتهام قتل این سه نفر بود به تجویز دیوان عالی کشور لازم شد که به پرونده اتهام قتل عمد در دادگاه های عمومی (کیفری یک) رسیدگی شود و من در این پرونده اخیر وکالت آنان را به عهده دارم.

نیکبخت خاطرنشان کرد: جلسه شعبه 74 دادگاه کیفری استان - شعبه 4 دادگاه کیفری یک فعلی تهران - در سال 94 تشکیل شد و دادگاه پس از بررسی پرونده در مورد اتهام قتل، نواقص متعددی گرفت و پرونده را جهت رفع نقص به دادسرای جنایی تهران اعاده داد. چون جرم قتل در مریوان واقع شده بود دادسرای جنایی تهران هم به دادسرای مریوان نیابت داده و پرونده برای انجام نیابت به دادسرای اخیر ارسال گردید.

وی افزود: آن دادسرا هم بدون اینکه بتواند تمامی موارد نقص را رفع کند پرونده را به تهران اعاده داده و هنوز پرونده کیفری آنان تکمیل نشده و محاکمه آنان به اتهام قتل عمد که مبنای صدور حکم محاربه بوده مورد رسیدگی قرار نگرفته است؛ لذا به نظر می رسد این امر شایعه باشد. با توجه به اعتراض آنان به نحوه رسیدگی در تحقیقات و عدم توجه به اعتراض آنان در این مورد دستور رسیدگی به موضوع قتل از طرف ریاست قوه قضائیه با توجه به درخواست هایی که آنان کرده بودند صادر شده است، لذا بعید است بدون رسیدگی به اتهام قتل حکم محاربه آنان اجرا شود.

نیکبخت در پایان گفت: چهارشنبه هفته گذشته - 13 دی ماه- با موکلینم ملاقات کردم و در این مورد هیچ موضوعی با آنها هم مطرح نشده بود و آنها از من خواستند که موضوع اتهام قتل پیگیری شود و از اینکه مدت هاست از لحاظ پرونده قتل بلاتکلیف می باشند، ابراز نگرانی کردند.loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

هوآوی گزارش‌های درآمد شش ماه اول 2018 را اعلام کرد

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

تبلیغات

آسیاتک حمایت