آسیاتک

بازدید: 11

مجموعه عرفانی «پر رمز و راز» را خوشنویسی می‌کنم

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1003728
گروه هنر: یک خوشنویس گفت: در حال کار به روی مجموعه‌ای با عنوان «پر رمز و راز» هستم که در آن کلام وحی و جملات عرفانی را روایت می‌کنم.


مجموعه ای عرفانی «پررمز و راز» را خوشنویسی می کنم

داود نیکنام، هنرمند خوشنویس در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) درباره کارهای اخیر خود چنین اطلاع رسانی کرد: هم اکنون در حال کار به روی مجموعه ای تحت عنوان «پررمز و راز» هستم. در این کار سعی دارم به جملات غنی و عرفانی بپردازم. به این منظور هم از کلمات وحی گرفته تا سخنان ائمه(ع) در قالب این مجموعه می گنجد.

وی افزود: کار به روی این مجموعه را از دو ماه پیش آغاز کرده ام و تا به امروز نیز 19 اثر خلق کرده ام. آثار مربوطه در این مجموعه جملاتی هستند که تا به امروز کمتر فرصت دیده شدن آن در هنر خوشنویسی فراهم آمده است. نکته دیگر این که در این مجموعه من سعی کرده ام به نوعی مروج هنر دینی و اسلامی نیز باشم.

این خوشنویس در پاسخ به این پرسش که آیا تمایل ندارد به زودی نمایشگاهی برگزار کند، گفت: چندی پیش (آذرماه) نمایشگاهی برگزار کردم، برای همین فعلاً تصمیمی برای برگزار نمایشگاهی اختصاصی ندارم به ویژه که چنین نمایشگاه هایی نیاز به سرمایه دارد که معمولاً این هزینه ها به واسطه فروش تابلوها نیز برگردانده نمی شود!

نیکنام در پایان گفت: نستعلیق را معجزه ایرانیان در خوشنویسی می دانم که بسیار به لحاظ کاربردی در کتابت قرآن مؤثر است، بنابراین اگر بتوانیم این خط را در دنیا تبلیغ کنیم می توانیم در درازمدت این خط ایرانی را در کتابت قرآن جهانی کنیم.

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/  فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/ فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

گزارش تمرین پرسپولیس

گزارش تمرین پرسپولیس

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

گزارش «زلزله غرب کشور»  و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

گزارش «زلزله غرب کشور» و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان