آسیاتل

بازدید: 183

مجموعه عرفانی «پر رمز و راز» را خوشنویسی می‌کنم

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1003728
گروه هنر: یک خوشنویس گفت: در حال کار به روی مجموعه‌ای با عنوان «پر رمز و راز» هستم که در آن کلام وحی و جملات عرفانی را روایت می‌کنم.

مجموعه ای عرفانی «پررمز و راز» را خوشنویسی می کنم

داود نیکنام، هنرمند خوشنویس در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) درباره کارهای اخیر خود چنین اطلاع رسانی کرد: هم اکنون در حال کار به روی مجموعه ای تحت عنوان «پررمز و راز» هستم. در این کار سعی دارم به جملات غنی و عرفانی بپردازم. به این منظور هم از کلمات وحی گرفته تا سخنان ائمه(ع) در قالب این مجموعه می گنجد.

وی افزود: کار به روی این مجموعه را از دو ماه پیش آغاز کرده ام و تا به امروز نیز 19 اثر خلق کرده ام. آثار مربوطه در این مجموعه جملاتی هستند که تا به امروز کمتر فرصت دیده شدن آن در هنر خوشنویسی فراهم آمده است. نکته دیگر این که در این مجموعه من سعی کرده ام به نوعی مروج هنر دینی و اسلامی نیز باشم.

این خوشنویس در پاسخ به این پرسش که آیا تمایل ندارد به زودی نمایشگاهی برگزار کند، گفت: چندی پیش (آذرماه) نمایشگاهی برگزار کردم، برای همین فعلاً تصمیمی برای برگزار نمایشگاهی اختصاصی ندارم به ویژه که چنین نمایشگاه هایی نیاز به سرمایه دارد که معمولاً این هزینه ها به واسطه فروش تابلوها نیز برگردانده نمی شود!

نیکنام در پایان گفت: نستعلیق را معجزه ایرانیان در خوشنویسی می دانم که بسیار به لحاظ کاربردی در کتابت قرآن مؤثر است، بنابراین اگر بتوانیم این خط را در دنیا تبلیغ کنیم می توانیم در درازمدت این خط ایرانی را در کتابت قرآن جهانی کنیم.


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه/ گزارش تصویری

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

گزارش واشنگتن پست از تماس تلفنی پرتنش ترامپ و ترزا می

تبلیغات

آسیاتک حمایت