آسیاتک

بازدید: 8

بررسی چرایی نامزد شدن «برادر انگلستان» در جشنواره کتاب «فصل بسیج»

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1003723
گروه ادب: کتاب «برادر انگلستان» نامزد دریافت جایزه کتاب «فصل بسیج» شد. شاید بتوان گفت که پیشرفت غیرخطی رمان،‌ شکستن زمان و مکان و نگاه فرا رئال نویسنده این اثر در راه‌یابی آن به این مرحله از جایزه اثرگذار بوده است.


بررسی چرایی نامزد شدن «برادر انگلستان» در جشنواره کتاب فصل بسیج

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، کتاب «برادر انگلستان» عنوان اثر جدید علیرضا قزوه، شاعر برگزیده مردمی کشورمان است که توانسته نامزد دریافت جایزه جشنواره کتاب «فصل بسیج» شود. این اثر، نخستین کار قزوه در حوزه رمان است که با موضوع  انقلاب و استعمار نوشته شده است.

این کتاب با نگاه فرا رئال نویسنده همراه است که تلاش می کند زمان و مکان را بشکند و پیشرفت غیرخطی رمان را حاصل کند که خود از ویژگی های این اثر به شمار می آید. «برادر انگلستان» شامل دو بخش است که یکی اندرونی نویسنده را نشان می دهد و خاطرات وی را از شهرش سمنان یادآور می شود و بخش دوم آن به داستان اسماعیل مربوط است و چگونگی رفتن وی به انگلستان و زندگی اش که در گوشه روستا سپری می شود.

این اثر به کوشش انتشارات «سوره مهر» منتشر شده  که به روایت وقایع پس از کودتای 28 مرداد سال 32 می پردازد و تا روزهای پس از انقلاب اسلامی ادامه می یابد. این داستان به گونه ای مدرن نوشته شده است که تلاش می کند کارکرد شعری بیابد و مانند یک اثر هنری ناب و منحصر به فرد نمود پیدا کند.

مخاطب در این اثر با نگاهی خشک و کلیشه ای و به صورت کلاسیک روبرو نیست. شاید بتوان این اثر را حلول به باطن رویدادها برشمرد که نوعی کشف و شهود در آن با تخیل و مجاز همراه شده است و همین موضوعات و ویژگی ها در راه یابی این اثر به مرحله پایانی کتاب «فصل بسیج» قطعاً بی تاثیر نیست.

شارژ
loading...
دانلود نرم افزار

نیازمندی های روز ایران

پربازدیدترین اخبار

تبلیغات

دیگران چه میخوانند

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/  فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

هشدار ارتش ایران به ۲ ناو بیگانه/ انتقاد فرمانده از بی‌توجهی به نخبگان/ فضای مجازی و ماشین بدون‌پلاک در اتوبان/ گزارش «سانحه قطار» بالاخره به بهارستان رسید/ تکذیب مذاکره موشکی با فرانسه، انگلیس و آلمان

گزارش تمرین پرسپولیس

گزارش تمرین پرسپولیس

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

نتایج گزارش کمیته ملی پلاسکو چه بود؟

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

جزئیات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

گزارش «زلزله غرب کشور»  و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

گزارش «زلزله غرب کشور» و «سانحه برخورد قطار» نهایی شد/ قرائت در صحن علنی؛ به زودی

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

آقای نجفی گزارش عملکرد خود را ارائه دهید

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

توصیف ذوالفقاری از مختصات گزارش ارائه شده به رئیس جمهور از حوادث اخیر

مطالب جالب از سراسر وب

آسیاتک عینک ارزان