آسیاتل

بازدید: 56

شهر هوشمند چیست؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1001908
شهر هوشمند شهری است ۲۴ ساعته که امور شهری در تمام شبانه روز در ان جریان دارد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، شهر هوشمند و شهر مجازی واژه هایی هستند که شهروند الکترونیک را به دنیای جدید و زندگی در شهر های مدرن، دعوت می نمایند.

شهری که بتوان در آن به طور آن لاین خرید کرد، حساب های خود را آن لاین پرداخت کرد، آنلاین جلسه برگزار کرد و حتی آنلاین سفر کرد.

شهر هوشمند شهروندان را از دنیای تک بعدی شهر های سنتی و امروزی به دنیای دو بعدی می برد که دستاوردهای اطلاعات و ارتباطات دنیای اینترنتی است.

شهر هوشمند شهری است ۲۴ ساعته که امور شهری در تمام شبانه روز در ان جریان دارد و شهروندان می توانند از طریق اینترنت، در هر زمان و هر مکانی به اطلاعات و خدمات آموزشی، تجاری، رفاهی اداری و … خود دسترسی پیدا کنند.

کاهش مصرف منابع، به خصوص آب و انرژی و در نهایت کمک به کاهش انتشار دی اکسید کربن، بهبود استفاده از ظرفیت زیر ساخت های موجود و بهبود شرایط و کیفیت زندگی مردم، کاهش نیاز به زیر ساخت های سنتی، تقویت رقابت تجاری شهر و ایجاد فرصت های تجاری بیشتر توسط تجارت الکترونیک، فراهم آوردن خدمات اینترنت با کیفیت و سرعت بالا برای شهروندان، فراهم آوردن کانال های آموزشی متفاوت و محیط آموزشی مادام العمر از نمونه مزایای شهر هوشمند است.

به طور قطع این اقدامات می تواند بهبود کیفیت زندگی مردم و ارائه خدمات یک مرحله ای به شهروندان، ارتباط بهتر سازمان ها و ارگان های مختلف شهری، افزایش مشارکت مردم در اداره شهر، صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان، کاهش سفرهای درون و بین شهری، کاهش آلودگی صوتی و هوایی و کاهش مصرف سوخت به دنبال دارد.

انتهای پیام/


loading...
دانلود نرم افزار

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش فروش سینمای جهان / «مگ» ۳۰۰ میلیون دلاری شد

گزارش فروش سینمای جهان / «مگ» ۳۰۰ میلیون دلاری شد

گزارشی از حال و هوای امروز بورس/ صف خرید در بورس تهران

گزارشی از حال و هوای امروز بورس/ صف خرید در بورس تهران

گزارش کامل برنامه نود

گزارش کامل برنامه نود

اعلام گزارش نهایی تیم داخلی و بین‌المللی مشاور عملیات غواصی سانچی

اعلام گزارش نهایی تیم داخلی و بین‌المللی مشاور عملیات غواصی سانچی

تبلیغات

آسیاتک حمایت